Іноді краще жувати

- Воно на вигляд як шмарклі, і на смак також, - промимрив Піт у телефон, який стискав своїми пухкими пальцями. - Гамбо – це найпереоціненіша річ у всесвіті. Був би тут поблизу KFC – було б більше південного колориту.

Голос по той бік слухавки дозволив собі в’їдливий жарт, від чого Піт кинув ложку і вдарив важкою рукою по столику.

- Не виводь мене. Я стирчу тут вже тиждень. Професор Август мені голову відірве, якщо я до початку семестру не принесу їй монографію з усних переказів кольорового населення півдня. Знаєш, для декого фраза «студентський кредит» є більш реальною ніж gap year, бляха.

Піт несподівано замовк, отримавши дзвінкого потиличника від чоловіка у білому фартусі.

- Ти чого розверещався, як свиня різана – спокійно і водночас грубо промовив незнайомець, взявшись своїми чорними, порослими густим сивим волоссям, руками в боки. Хочеш пищати – вали надвір і там пищи. Не терплю поросят-янкі у своїй хижі.

Піт почервонів як пляшка кетчупу «Heinz» і готувався до вибуху. «Бро, я тобі передзвоню» - сказав він і завершив дзвінок.

- Сквамо, не гарячкуй, - пролунав з глибини закладу скрипучий жіночий голос. Так, цей пундичок галасує як ти у твої сімнадцять літ, то що з того? Подумай ось про що. Нових людей у цій дірі вдень з вогнем не знайти, а цей молодий джентльмен замовив повноцінний обід, ще й на чай нам лишив. Чи не варто забути про гнів і віддячити йому?

- Твоя правда, Батті, - відповів Сквама. При згадці про сімнадцятилітнього себе, він дещо зашарівся і відвів погляд, від чого його ліве скляне око зловісно захиталося.

- Малий, - вів далі він, - я-си почув, що ти збираєш оповідки. Була одна така в нашій місцині, але кажут, що то чистісінька правда. А проте гайда так – аби вона не здавалася настільки правдивою, я зроблю одненьку помилку. Якщо вгадаєш де – обід за рахунок закладу.

Піт кивнув на знак згоди і Сквама почав: «Давно то було, ще в часи, коли ваш брат нашого за людину не вважав. Була тоді у цих місцях садиба, і був на ній раб на ім’я Ісраель. Одного дня наказав маса Робінсон Ісраелеві перевезти бавовну з поля на склад, бо його кобила допіру спіткнулася і зламала собі ногу. Ісраель хоч і дужий був, проте не їв дні зо три, тож на півдорозі відчув, як кістлява підкошує його ноги. Впав Ісраель навколішки і бачить – лежить поруч гуска, розтоптана копитом. Пролежала під сонцем доволі, а проте не брудна, та й вибору в хлопчини не було. Накинувся Ісраель на тушу, і тут – бац! Наче грім серед ясного неба з’являються старий Робінсон і двоє його синів. «Ба, який лис нашу птицю їсть. Лисові – лисова смерть. Спустити гончаків». З садиби вдалечині почувся собачий гавкіт, Ісраель же подивився на Робінсонів кам’яним оком і поплентався в бік боліт, що їх усі вважали нечистими. Десь з тиждень потому з садиби позникали усі гуси, що маман Сесілія не мала з чого приготувати гамбо. Потім раби почали знаходити на полях погризені кістки з хутром хортів Робінсона. Але одної грозової ночі зник Родді – молодший Робінсонів син. Але зник – то грубо сказано. Як щось зникає, то зникає безслідно, а тут батько послизнувся на смузі крові, коли йшов побажати синочкові на добраніч. Миттю зібрали людей і пішли по слідам, які були глибоко втоптані у мокрій землі. І вели ті сліди до боліт. Що вони там побачили – навік не забули б. Здоровенна чорна туша, під вісім футів заввишки і стільки ж завширшки, уся перемазана мохом і болотною тванню, ще страхітливіша на фоні блискавиць. Усі полягли в той день, а крокодили ще довго мали тельбухів, щоб живитися».

- Це все, звісно, добре – перебив старого Піт, - але історія до біса банальна. Звісно ж, якщо всі загинули, то хто б зміг її розказати?

- Неправда, Поркі, - відмовив Сквама з холодним усміхом, - жодна маман не готуватиме гамбо з гусей.

Важкий удар кухонного топірця розкроїв голову Піта навпіл. Старий з осудом поглянув на дружину. Сила скрутити шию в нього ще була, але бажання відмивати ножі давно померло. Трясовина володіє ними, і вона голодна. Та проте краще бути рабами трясовини, ніж рабами білих покидьків.

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Перший етап: Команда Баффі
Історія статусів

11/05/21 11:40: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/21 03:15: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/21 21:00: Вибув з конкурсу • Перший етап

Коментарі 12

0
Брутально, подекуди навіть смішно.
"По слідам" - по слідах.
0
Історія в історії, які потім перетинаються – це хороша подача. Текст тримає в напрузі, розгортається поступово, як трапеза у хорошому закладі – спочатку чуєш аромати, потім вкушаєш наїдки, а потім отримуєш приємне відчуття ситості. Сподобалася оповідка найбільше з ваших. Єдине, що занадто негативним і дратівливим зробили Піта, місцями карикатурно. Але, можливо, то задля того, щоб читачу не так було його шкода. Загалом дуже приємне враження справляє текст, така колоритна оповідка-билиця.
1
В оригіналі був діалог між Пітом і більш стриманим Шоном, однак на монтажі викинув, бо довелося врізати на 200+ слів. Дякую за відгук)
1
Непогано. Цілісно, логічно і атмосферно
0
Жорстоко і справделиво) Достойний твір. Успіхів Вам!
1
Дуже сподобалось. Прочитала із цікавістю та захопленням. Трохи несуттєва та нецікава телефонна розмова спочатку, але я розумію, що інакше Ви не могли описати що він їсть та про що пише монографію. Бажаю перемогти!
0
В оригіналі там був діалог, але на монтажі довелося викинути 200+ слів. Хоча я впринципі не шкодую, бо тоді перша частина була б значно масивнішою за другу. Дякую)
0
Ну, до кінця все було дуже цікаво і моторошно. Моторошно було і в кінці, правда разом з цим, щойно дядько змахнув сокирою, одна брова в мене піднялася, голова на бік схилилася, а в голові вилупилось питання: "Сірйозно?.." :-D
Чистий тобі Тарантіно)
0
Кінцева фраза — великий плюс. Люблю, коли історія про щось, а не просто жахи. (Хоча бувають круто написані просто жахалочки).
Не дуже зрозуміла, як він так швидко "поплентавсь", що встиг на болота швидше, ніж наздогнали гончаки? Чи спочатку хазяї вернулися до садиби, щоб їх спустити, а його лишили в полі, бо куди ж він втече?
0
Хазяї кричать до садиби, аби спустили гончаків. Ті біжать від садиби до них. Зараз розумію, наскільки гротескною є ця сцена, бо чого б вони побігли, але під час написання видавалася логічною. Дякую за відгук)
1
О, тут принаймні чіткий кінець :) Сподобалась говірка персонажів. Цей твір сподобався найбільше з усіх трьох.
2
Цей єдиний писав виключно з натхнення) Все ж твір можна довести до пуття але дякую за відгук)