Правила


Умови прийому

  1. На конкурс приймаються оповідання в жанрі горор (чи з елементами горору) українською мовою обсягом від 5 000 до 40 000 знаків із пробілами, без урахування назви.
    Для підномінації «Однокласник» будуть враховуватися твори обсягом - від 5 000 до 12 000 знаків із пробілами.
    Кількість знаків визначається статистикою Word.
  2. Тематика творів має бути пов’язана зі старшими класами школи.
  3. Автор, що бажає взяти участь у конкурсі, авторизується на конкурсній площадці через свій акаунт на сайті «Бабай». Додаткова реєстрація на конкурсі не потрібна.
  4. Конкурс анонімний. Порушення цього правила тягне за собою дискваліфікацію.
  5. Від одного автора приймається не більше двох оповідань. Співавторські оповідання не грають.
  6. Твори надсилаються через спеціальну форму: на головній сторінці конкурсу у блоці «Доступні дії» доступна кнопка «Надіслати».
    У файлі з твором, чи самому тексті не можна вказувати будь-яку інформацію, що дозволяє ідентифікувати автора.
    Щодо порушення анонімності дивитись п.4.
  7. Після надсилання твору та модерації автор зможе побачити статус свого твору.
  8. Переглядати статуси надісланих творів можна у списку власних творів, що відображається на головній сторінці конкурсу.
  9. Твори, що були опубліковані в мережі або на папері, а також ті, що є уривками більших творів, дискваліфікуються.
  10. Важливо: твори можуть надсилати особи від 16 років, проте не забувайте, що цільова аудиторія конкурсу – це діти старшого шкільного віку. Тому намагайтеся обійтися без демонстративної жорстокості, сцен насилля, порнографії. Беріть приклад із відомих майстрів жаху – лякайте саспенсом, атмосферністю, а не відірваними кінцівками. Для сплеттерпанку у нас будуть інші конкурси.

Порядок проведення конкурсу

  1. Конкурс судить журі.
  2. У фіналі до журі приєднується таргет-група, що складається зі школярів – тобто цільової аудиторії конкурсу.
  3. Всі оповідання діляться на групи, відповідно до кількості суддів.
  4. Оповідання кожної групи будуть доступні на сайті у спеціальному розділі «Всі твори». Тексти творів стають доступними після закінчення прийому.

Журі

Вікторія Михайлова – директорка ГО «Агенція культурного розвитку», організаторка конкурсів детективної і контркультурної малої прози («Це ж елементарно, сер», «Різдвяний детектив» та ін.).

Володимир Кузнєцов – письменник, музикант. Народився в Сіверськодонецьку на Луганщині, пише в жанрах історична проза, детектив, фантастика, горор, містика.

Валентина Вздульська – дитяча письменниця, редакторка, літературна оглядачка.

Світлана Тараторіна – письменниця з Криму, а також журналістка й pr-менеджерка. Переможниця багатьох літературних конкурсів. За роман «Лазарус» отримала The Chrysalis Awards від Європейської спільноти наукової фантастики (The European Science Fiction Society). 

Дімка Ужасний – автор оповідань, опублікованих у міжавторських збірках, співзасновник горор-спільноти «Бабай».

Ідея конкурсу – від Аліси Гаврильченко.

Голосування

Оповідання розподіляються між суддями у рівній кількості. Кожен суддя читає оповідання своєї групи та відбирає 10 творів, які вважає гідними виходу до наступного етапу.

По 10 творів із кожної групи виходять у спільний півфінал, де їх читають вже всі члени журі і судять, виставляючи бали від 1 до 10.

13 творів, які у загальному підсумку набрали найбільшу кількість балів, виходять до фіналу, де судді дають кожному від 1 до 13 балів.

Три твори, що наберуть найбільшу кількість балів, оголошуються переможцями.

У випадку рівної кількості балів перевагу мають ті оповідання, що набрали більше балів у попередніх турах.

Таблицю з результатами голосування буде надано для загального перегляду. Голоси будуть відображені на сторінці «Результати» після завершення конкурсу.

Терміни

Прийом творів — з 1 вересня по 15 жовтня 2020 року
Перший тур — з 16 жовтня по 19 листопада 2020 року
Другий тур — з 20 листопада по 09 грудня 2020 року
Фінал — з 10 грудня по 15 грудня 2020 року
Оголошення результатів — 16 грудня 2020 року.

! Терміни можуть бути скориговані в процесі, якщо на те буде потреба (наприклад, якщо судді раніше впораються з голосуванням).

Призовий фонд

1 місце — 800 грн. та альманах «Бабай. Перший кошмар»
2 місце — 500 грн. та альманах «Бабай. Перший кошмар»
3 місце – 300 грн. та альманах «Бабай. Перший кошмар»

Твори переможців будуть опубліковані на літературному сайті «Стос», один із творів публікується журналі «Одноклассник». Також не забувайте про можливість засвітитися в горор-тусовці і зарекомендувати себе для подальшої співпраці.

Система акаунтів/коментарів

  1. Кожному авторизованому на сайті користувачеві буде автоматично видано конкурсний нікнейм та аватар. Реальне ім’я учасника можна буде дізнатися після завершення конкурсу.
  2. З метою активного проведення конкурсу, підвищення динаміки, азарту, можливості оцінити чи почитати критику, зареєстровані на сайті користувачі матимуть змогу залишати коментарі. Це можуть бути люди, що не беруть участі в конкурсі, але читають твори і бажають висловити свою думку.
  3. Автори можуть відповідати на коментарі до своїх творів, але при цьому не повинні порушувати правила анонімності.
  4. Важливо: автори зі стажем мають власний стиль, і можлива ситуація, коли їх упізнають за тематикою чи манерою письма. У такому випадку анонімність не порушена, адже чиїсь здогадки не є підставою для дискваліфікації. Вона відбудеться лише у випадку, якщо порушення буде доведено об’єктивними доказами (наприклад, хтось із учасників повідомить адміністрацію про деанонімізацію (коментарі учасниками не редагуються і не видаляються), або ж модератори самостійно виявлять такого автора.
  5. Суперечки і критика вітаються, але надто емоційні коментарі будуть видалятися, а їхні автори попрямують у бан. Не переходьте на особисте і уникайте коментарів «твір лайно» чи «автор лох». Модератор бачить усіх навіть в режимі конкурсних нікнеймів.
  6. Коментуйте активно, адже автори йдуть на конкурс отримати не лише гроші, а й критику на свою творчість. Для найактивніших коментаторів можуть бути передбачені приємні сюрпризи.

Коментарі відкриються із початком першого етапу.

Скарги, апеляції, інквізиція

  1. Всі скарги уважно розглядаються адміністрацією. Будь-які випадки, котрі ви вважаєте порушенням правил конкурсу чи ваших особистих інтересів, ви маєте право оскаржити до адміністрації, проте останнє слово — за нами.
  2. У випадку, якщо правила конкурсу не передбачають розв’язання певної ситуації, адміністрація залишає за собою право вчинити на свій розсуд, враховуючи принципи розумності й об’єктивності.
  3. Злісних коментаторів, анархістів, людей, що будуть вчити адміністрацію проводити конкурс та інших шкідників видаляємо за власним баченням.

Хай переможе найсильніший!