Умови прийому
- На конкурс приймаються оповідання в жанрі горор (чи з елементами горору) українською мовою обсягом від 5 000 до 40 000 знаків із пробілами, без урахування назви.
Для підномінації «Однокласник» будуть враховуватися твори обсягом - від 5 000 до 12 000 знаків із пробілами.
Кількість знаків визначається статистикою Word.
- Тематика творів має бути пов’язана зі старшими класами школи.
- Автор, що бажає взяти участь у конкурсі, авторизується на конкурсній площадці через свій акаунт на сайті «Бабай». Додаткова реєстрація на конкурсі не потрібна.
- Конкурс анонімний. Порушення цього правила тягне за собою дискваліфікацію.
- Від одного автора приймається не більше двох оповідань. Співавторські оповідання не грають.
- Твори надсилаються через спеціальну форму: на головній сторінці конкурсу у блоці «Доступні дії» доступна кнопка «Надіслати».
У файлі з твором, чи самому тексті не можна вказувати будь-яку інформацію, що дозволяє ідентифікувати автора.
Щодо порушення анонімності дивитись п.4.
- Після надсилання твору та модерації автор зможе побачити статус свого твору.
- Переглядати статуси надісланих творів можна у списку власних творів, що відображається на головній сторінці конкурсу.
- Твори, що були опубліковані в мережі або на папері, а також ті, що є уривками більших творів, дискваліфікуються.
- Важливо: твори можуть надсилати особи від 16 років, проте не забувайте, що цільова аудиторія конкурсу – це діти старшого шкільного віку. Тому намагайтеся обійтися без демонстративної жорстокості, сцен насилля, порнографії. Беріть приклад із відомих майстрів жаху – лякайте саспенсом, атмосферністю, а не відірваними кінцівками. Для сплеттерпанку у нас будуть інші конкурси.
Порядок проведення конкурсу
- Конкурс судить журі.
- У фіналі до журі приєднується таргет-група, що складається зі школярів – тобто цільової аудиторії конкурсу.
- Всі оповідання діляться на групи, відповідно до кількості суддів.
- Оповідання кожної групи будуть доступні на сайті у спеціальному розділі «Всі твори». Тексти творів стають доступними після закінчення прийому.
Журі
Вікторія Михайлова – директорка ГО «Агенція культурного розвитку», організаторка конкурсів детективної і контркультурної малої прози («Це ж елементарно, сер», «Різдвяний детектив» та ін.).
Володимир Кузнєцов – письменник, музикант. Народився в Сіверськодонецьку на Луганщині, пише в жанрах історична проза, детектив, фантастика, горор, містика.
Валентина Вздульська – дитяча письменниця, редакторка, літературна оглядачка.
Світлана Тараторіна – письменниця з Криму, а також журналістка й pr-менеджерка. Переможниця багатьох літературних конкурсів. За роман «Лазарус» отримала The Chrysalis Awards від Європейської спільноти наукової фантастики (The European Science Fiction Society).
Дімка Ужасний – автор оповідань, опублікованих у міжавторських збірках, співзасновник горор-спільноти «Бабай».
Ідея конкурсу – від Аліси Гаврильченко.
Голосування
Оповідання розподіляються між суддями у рівній кількості. Кожен суддя читає оповідання своєї групи та відбирає 10 творів, які вважає гідними виходу до наступного етапу.
По 10 творів із кожної групи виходять у спільний півфінал, де їх читають вже всі члени журі і судять, виставляючи бали від 1 до 10.
13 творів, які у загальному підсумку набрали найбільшу кількість балів, виходять до фіналу, де судді дають кожному від 1 до 13 балів.
Три твори, що наберуть найбільшу кількість балів, оголошуються переможцями.
У випадку рівної кількості балів перевагу мають ті оповідання, що набрали більше балів у попередніх турах.
Таблицю з результатами голосування буде надано для загального перегляду. Голоси будуть відображені на сторінці «Результати» після завершення конкурсу.
Терміни
Прийом творів — з 1 вересня по 15 жовтня 2020 року
Перший тур — з 16 жовтня по 19 листопада 2020 року
Другий тур — з 20 листопада по 09 грудня 2020 року
Фінал — з 10 грудня по 15 грудня 2020 року
Оголошення результатів — 16 грудня 2020 року.
! Терміни можуть бути скориговані в процесі, якщо на те буде потреба (наприклад, якщо судді раніше впораються з голосуванням).
Призовий фонд
1 місце — 800 грн. та альманах «Бабай. Перший кошмар»
2 місце — 500 грн. та альманах «Бабай. Перший кошмар»
3 місце – 300 грн. та альманах «Бабай. Перший кошмар»
Твори переможців будуть опубліковані на літературному сайті «Стос», один із творів публікується журналі «Одноклассник». Також не забувайте про можливість засвітитися в горор-тусовці і зарекомендувати себе для подальшої співпраці.
Система акаунтів/коментарів
- Кожному авторизованому на сайті користувачеві буде автоматично видано конкурсний нікнейм та аватар. Реальне ім’я учасника можна буде дізнатися після завершення конкурсу.
- З метою активного проведення конкурсу, підвищення динаміки, азарту, можливості оцінити чи почитати критику, зареєстровані на сайті користувачі матимуть змогу залишати коментарі. Це можуть бути люди, що не беруть участі в конкурсі, але читають твори і бажають висловити свою думку.
- Автори можуть відповідати на коментарі до своїх творів, але при цьому не повинні порушувати правила анонімності.
- Важливо: автори зі стажем мають власний стиль, і можлива ситуація, коли їх упізнають за тематикою чи манерою письма. У такому випадку анонімність не порушена, адже чиїсь здогадки не є підставою для дискваліфікації. Вона відбудеться лише у випадку, якщо порушення буде доведено об’єктивними доказами (наприклад, хтось із учасників повідомить адміністрацію про деанонімізацію (коментарі учасниками не редагуються і не видаляються), або ж модератори самостійно виявлять такого автора.
- Суперечки і критика вітаються, але надто емоційні коментарі будуть видалятися, а їхні автори попрямують у бан. Не переходьте на особисте і уникайте коментарів «твір лайно» чи «автор лох». Модератор бачить усіх навіть в режимі конкурсних нікнеймів.
- Коментуйте активно, адже автори йдуть на конкурс отримати не лише гроші, а й критику на свою творчість. Для найактивніших коментаторів можуть бути передбачені приємні сюрпризи.
Коментарі відкриються із початком першого етапу.
Скарги, апеляції, інквізиція
- Всі скарги уважно розглядаються адміністрацією. Будь-які випадки, котрі ви вважаєте порушенням правил конкурсу чи ваших особистих інтересів, ви маєте право оскаржити до адміністрації, проте останнє слово — за нами.
- У випадку, якщо правила конкурсу не передбачають розв’язання певної ситуації, адміністрація залишає за собою право вчинити на свій розсуд, враховуючи принципи розумності й об’єктивності.
- Злісних коментаторів, анархістів, людей, що будуть вчити адміністрацію проводити конкурс та інших шкідників видаляємо за власним баченням.
Хай переможе найсильніший!