Браян Ламлі – можлива реінкарнація Говарда Лавкрафта
- 1942
- 1
Один із найвпливовіших авторів жанру горор 2 грудня відсвяткував 83 роки
Один із найвпливовіших авторів жанру горор 2 грудня відсвяткував 83 роки
Браян Ламлі – всесвітньо відомий автор, жоден твір якого не перекладений українською.
Коротенька довідка:
• народився 2 грудня 1937 р.
• найвідоміші твори: серія «Некроскоп», «Міфи Ктулху»
• президент АПЖ – спілки Американських письменників жахів
• тісно спілкувався з Оґюстом Дерлетом, який і спонукав його стати письменником
• нагороджений премією Брема Стокера
Цікаві факти:
Народився через 9 місяців після смерті Г.Ф. Лавкрафта. Множив і поглиблював Усесвіт Ктулху ще до того, як фанфікшен став мейнстрімом.
Ідея найвідомішої серії «Некроскоп» з’явилася внаслідок туги письменника за померлим батьком. Він так волів би ще раз поговорити з ним, що наділив свого героя здатністю спілкуватися з мертвими.
Секрет майстерності і популярності за Ламлі – це «pretty damn sure»: якщо ти пишеш те, що подобається тобі, це сподобається і публіці; якщо ти ридаєш над своїми історіями, читач теж кинеться за хусточкою. І він впевнений у цьому достобіса. Одначе, важить і «нав’язливо енергійний стиль», безугавна уява, а також армійський вишкіл щодо працездатності (22 роки служби в армії, еге ж).
Ламлі ненавидить писати! Цілими днями він бавиться з домашніми улюбленцями, танцює під Рея Чарльза, гуляє вулицями чи відпочиває на ґанку. Але проходить декілька годин поза комп’ютером з відкритим Word, і певне «збочене чортеня» починає гамселити його мізки, вимагаючи написати бодай декілька сторінок. Ламлі абсолютно не може це контролювати.
Письменника часто звинувачують у тому, що він гойдається між фентезі, фантастикою, жахами, шпигунськими сторі та ще бозна-чим. Ламлі запевняє, що він майстер виключно жахів і радить почитати «Плодове тіло», «Сонце, море і мовчазний крик». Звичайно, вони займають невеличкий процент по зрівнянню з масивом пригодницьких сутичок з вампірами і космічними почварами, але… будь-який жах, створений Ламлі – це найвищий ґатунок.
Не хотів коли-небудь писати про вампірів після того, як прочитав «Я - легенда» Р. Метісона, бо був у святобожому захваті. Але врешті решт за два роки написав три чверті мільйона слів про них у циклі «Світ вампірів».
Топова цитата:
«Наша людська раса - це колонія мурах, містере Ловтон, що населяє мурашник на межі безмежної прірви, яку називають нескінченністю»
А на додаток пропонуємо поласувати олдскульними обкладинками творів письменника.