Поділитися

 (КОНОТОПСЬКА ВІДЬМА - у національному прокаті з 22 серпня 2024 року)

Дата виходу в прокат: 22 серпня 2024
Жанр: фільм-помста, фільм жахів
Вікове обмеження: 18+
Режисер-постановник: Андрій Колесник
У ролях: Тетяна Малкова, Тарас Цимбалюк, Павло Вишняков, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Ярослав Шахторін, Артем Сагітов, Сергій Сосновцев.

Photo 01.jpg

З 22-го серпня цього року в національному кінопрокаті стартує горор “Конотопська Відьма” - перший фільм з майбутньої лінійки жахів від медіагрупи FILM.UA, у центрі яких - героїні з міфологічним бекграундом, що борються зі злом на тлі поточних подій. Тож перша стрічка лінійки розповідає історію кривавої та жорстокої помсти прадавньої відьми з Конотопу російським окупантам - вбивцям її коханого.

Photo 11.jpg

“Конотопська відьма” вийде на великих екранах України до Дня Незалежності. Фільм створено “найкасовішим” творчим тандемом продюсерки Ірини Костюк та сценариста Ярослава Войцешека, що працювали разом над національним хітом “Мавка. Лісова пісня”, який поставив усі можливі рекорди у прокаті та став найуспішнішим українським фільмом (як в локальному, так і в міжнародному прокаті). Режисером-постановником фільму виступив Андрій Колесник.

Photo 10.jpg

За сюжетом прадавня відьма з Конотопу завдає мученицької смерті загону рашистських окупантів, які вбили її коханого. Охоплена жагою до помсти відьма розпочинає свій кривавий шлях розплати. Кожна наступна смерть жорстокіша за попередню - відьма упивається пекельним болем кривдників, але чи вдасться їй протистояти мороку, що поглинає її, та залишитися на боці світла?

Photo 02.jpg

Ідея сюжету виникла у творців з початком повномасштабного вторгнення - тоді російські окупанти зайшли в Конотоп, місто у Сумській області, що славиться своїми легендами про відьом. Безстрашні жительки міста нещадно поливали загарбників прокльонами, нагадуючи про своє містичне єство, тим самим демонструючи невимовну стійкість та прагнення до свободи. У цьому й полягає один із ключових посилів стрічки - сила і лють української жінки не знає меж.

Photo 09.jpg

“Центральний образ у фільмі - відьми - універсальний та близький, адже кожна українка має потужну внутрішню силу, здатну проявитися в моменти загрози. Персонаж, що прийшов до нас зі стародавніх міфів та легенд у сучасне життя, вітлює єдине бажання всіх українців сьогодні – затято мститься кривдникам – та є уособленням праведної люті, яка палає в серцях кожного з нас. “Конотопська відьма” - фільм-терапія наших травм війни, що дає змогу прожити відчуття такої бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє”, - говорить Ірина Костюк, генеральна продюсерка фільму.

Photo 07.jpg

Фільмування стрічки тривало в листопаді-грудні 2023 року. До зйомок долучилися військові консультанти, що надали бойову техніку для знімань, - справжній БТР, що був “затрофеєний” в перші дні вторгнення на Житомирській трасі. Серед знімальної команди також можна зустріти діючих військових, зокрема автор ідеї та сценарист Ярослав Войцешек нині проходить службу в лавах ЗСУ, а художниця з костюмів Ірина iSky - учасниця бойових дій, яка забезпечила майданчик справжньою трофейною формою російських солдатів. У одній зі сцен фільму також задіяні актори - діючі військові: ветеран війни Назар Грабар, військовий ЗСУ Олександр Печериця, діючий офіцер батальйону “Свобода” Володимир Ращук, а також військовий ЗСУ Даніель Салем, для якого “Конотопська відьма” стала кінодебютом.

Photo 05.jpg

Фільм-рефлексія, що візуалізує бажання помсти українців за відібране, щасливе життя на своїй землі - у кіно з 22 серпня 2024 року.

Попередження: фільм містить сцени насильницької та мученицької смерті окупантів - встигніть насолодитися на великому екрані. Зло буде покарано!

Трейлер фільму

Конотопська Відьма.jpg

Подобається проєкт? Ви можете підтримати нас, всі кошти підуть виключно на розвиток «Бабая»

Бажаєте опублікувати свої матеріали? Пишіть нам на пошту: