Діти лісу

Стежкою, що петляла між акуратно висадженими деревами лісосмуги, йшли двоє – високий чоловік за сорок та підліток, зростом на півтори голови нижчий.

— І давно ти захоплюєшся філателією? – чоловік поправив окуляри. Дрібні гілочки забивалися в сандалі, і це неабияк дратувало.

— Змалку. Мені тато подарував перший альбом! У мене навіть кілька угорських марок є!

— Угорських? Ого! Я ще таких не бачив. Зате у мене є кілька чехословацьких. Трикутні такі, знаєш?

— Нічого собі! – хлопець зупинився. – Романе Андрійовичу, а вони теж у вас на дачі, так? Покажете?

— Звісно. Але то таке… У мене є одна марка, я її нікому не показував. – чоловік багатозначно замовк.

— Яка? – хлопцю не терпілося.

— З Анголи! Знаєш таку країну?

Володько знав. Їм розповідали про африканських братів на уроці географії.

— Звісно знаю! А що на ній зображено?

— Не що, а хто. Агостіньо Нето. Це вождь у них був такий. Нічого, тут до моєї дачі недалеко, ще хвилин десять. Скоро прийдемо і…

— Та не прийдемо нікуди. Що ти мелеш, чорт старий?

Роман зупинився, повернувся до хлопця…

— Володьку, що ти?

Хлопець стояв, дивлячись чоловікові прямо в очі. Його погляд був обпікаюче холодним. На мить Роману здалося, що навіть очі малого стали світло-блактними.

— Володьку? Ти, Ромчику, загрався. Правду кажу, друзі?

«Так! Так! Так!» - почулося звідусіль. Роман затравлено озирався. З-за дерев, із кущів, почали виходити діти різного віку. Он з тією дівчиною він познайомився в електричці. В неї ще така смішна косичка була. Про гриби говорили… А ось хлопець, котрий цікавився велосипедами… А ось фанатка Тихонова, якій він пообіцяв фото Штірліца з автографом…

Діти оточували його, мовчки, міцно стиснувши підгниваючі губи. Роман стояв, не взмозі поворухнутися, і тільки безпомічно вдивлявся у їхні поїдені гробаками обличчя та виколоті і заліплені глиною очі, коли тишу розрізав гучний Володьчин голос:

— Що, Романе Андрієвичу? І мені ти готував таку долю? Га? Скільки ножових? Сорок? П’ятдесят? Кажи гнидо!

Чоловік впав на коліна і заплакав.

— Ні, ні! Пробач мене! Пробачте усі! Я ніколи більше… Ніколи…

— Романе Андрійовичу, що з вами?

Чоловік озирнувся. На безлюдній стежці не було нікого, крім нього і малого. Роман витер піт із чола, важко підвівся… Володько стояв, з подивом дивлячись на нього своїми зеленими, кольору свіжої хвої, очима.

— Нічого, не зважай. Я воював, іноді картини із фронту приходять до мене… Вибач… До речі, а я розповідав тобі про війну?

І вони пішли далі. До дачі ж було недалеко – хвилин десять.


Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Перший етап: Казан Піфона
Другий етап: Казан Сатани
Історія статусів

20/04/20 01:37: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
22/04/20 02:12: Грає в конкурсі • Перший етап
26/04/20 21:00: Грає в конкурсі • Другий етап
30/04/20 19:00: Вибув з конкурсу • Другий етап

Коментарі 36

0
очікував чогось такого... згадав дитинство, й енциклопедію "маньяки и убийцы", яку років в десять-дванадцятт читав
0
А пан розуміється на хорошій дитячій літературі, ріспект.
0
ну враховуючи що бабуся мені на 6 роківподарувала "жуткий детский фольклер" зібраний Успенським й Усачьовим...))))
0
ну, насправді багато дитячих казок доволі похмурі. мене колись про Правду і Кривду вразило, коли один брат іншому очі виколов. 👍
0
Класичний сюжет про маніяка-педофіла та малолітню жертву, яку він заманює до себе під прикриттям "чогось цікавого". Гарно написано, цікаво читається, але є декілька "але") Перше - це різкий поворот сюжету, коли малий в лісі починає ні з того ні з чого грубити та кликати інших жертв. Було б добре, якби на цьому і був фінал. Різкий та кривавий, так би мовити покарання кату від вбитих ним) Але це виявилося хворобливою уявою чоловіка і вони рушили далі. Якщо і таке продовження, то треба було "добивочку" вже на місці, де б виявилось що ніяка це не уява, а дійсно, душі прийшли за ним. Або ж, треба було взагалі прибрати момент з розладом психіки у лісі, а в фіналі, хлопчик би виявився істинним би злом, від якого на маніяка чекала б жахлива смерть. Але це вже мої фантазії на дану тематику) Загалом - мені сподобалось
0
Подібна ідея є у Річарда Лаймона в оповіданні "Банкетний зал", тож я вирішив закінчити по-іншому. Але дякую за відгук, радий, що сподобалося!
0
Читав Лаймона, але не "Банкетний зал", треба глянути. Вам же успіхів у конкурсі і написанні нових творів)
0
А мені такий зловісний відкритий фінал більше сподобався, ніж звичайна кривава розправа
0
загалом, класне розчарування. власне, коли здається автор змінює серйозність на фарс, це гуд.
0
Трохи не зрозумів як трактувати "загалом, класне розчарування". Сподіваюся, що оповідання вас не розчарувало. В будь-якому разі, дякую, що знайшли час його прочитати і дякую за відгук.
0
О в мене теж є колекція марок, тільки кудиж я їх заховав? Пішов шукати.
0
Сподіваюся, що не на дачі заховали :)
0
Суцільне розчарування. Дуже сподівався, що діти його розірвуть...

Але це життєво. Частіше за все зло залишається безкарним. Текст дуже простий, але ефективний та дійсно примушує ненавидити цього Романа Андрійовича. Плюс за емоційний відгук.
0
Дякую за коментар! Так, на жаль, зло часто залишається безкарним :(
0
Ой, гарненьке) Мени сподобалося! Таке наче все простенько так..але гуд) Спочатку мене трохи роздратувало, що маньячелу не покарали привиди, а потім - так типу життєвіше вийшло і..не так прямолінійно, чи як сказати. Нормально, мені зайшло.
0
Дякую! Маньячелу потім куля в потилицю покарала, але, на жаль, до того він достатньо біди зробив. Радий, що зайшло.
0
Просто перевірка, як рахуються коментарі. Вибачте. я пізніше прочитаю ваш твір))
0
Нічого страшного, автору приспівного рифу на Master of Puppets можна.
0
Навіть привиди минулого не можуть зупинити маньяків-вбивць. Лячно від думки про те, що такі речі відбуваються постійно в нашому світі. Текст написано просто і зі смаком.
8 Чикатил з 10.
0
Дякую за відгук і за щедрі 8 Ліцензіарів із 10!
0
Цікаво, як начебто банальна історія про помсту привидів обертається на куди більш жахливу.
0
Дякую за відгук! Так, реальні покидьки типу Чикатило пострашніше привидів :(
0
Ще цікаво про те, як заманюють показом марки. І наче з попереджальних історій (до незнайомців не йти, чим би не зваблювали), і наче з жахалок чи фантастичних оповідань. І класно ще - "Та не прийдемо нікуди. Що ти мелеш, чорт старий?"
0
Щодо марок, мені особисто згадалася сцена з "Дитини 44" Тома Роба Сміта, там теж маніяк так заманив дитину. І теж тема радянського минулого; цікаво, що там вбивця схибнувся, дитиною переживши Голодомор. Не знаю, чи читав роман автор оповідання...
0
Дякую за відгук! Так, читав. Більше того, у головного антагоніста "Дитини 44", "Громадянина Ікс", "Евіленка" та мого оповідання один і той самий реальний прототип.
0
Трапляється, що є спільні задуми, і тому твори пишуться незалежно один від іншого. Як відкриття у фізиці тощо. "Дитину 44" треба почитати, дякую!
0
Так, безперечно, і в самобутності оповідання сумнівів немає )) "Дитину", до речі, було ще екранізовано у 2015, там дуже цікаве трактування психотравми, одержаної під час Голодомору.
0
Не треба, не марнуйте час. Ще та клюква. Не найкраща інтерпретація історії Чикатило. У цьому плані фільм Громадянин Ікс - безперечний фаворит.
0
Дякую, тоді краще звернутися до фільму.
0
Так, реально. І радянське минуле (у тому числі дружба з Анголою). Узагалі цікаве переомсислення минулого. Так само як поствоєнний синдром. Дуже зрозуміло.
0
Дякую за відгук! Так, за задумом дія відбувається в часи СРСР. Радий, що вдалося це передати.
0
Відтворено чітко, і добре, що мінімум деталей. Ствооює справжній ефект.
0
Хороше оповідання. Будучи відвертим, одне з найкращих в цьому котлі. Живі персонажі. Навіть реалістичність історії навіває жах. Автору повага!)
0
Гарно дякую за відгук! Радий, що сподобалося.