Помилка генної модуляції

Вони сиділи в кабінеті головлікаря вже більше години. Керівник однієї з найкращих приватних лікарень Києва був підкреслено запопадливим та напрочуд улесливим:

- Не хвилюйтеся ви так! Повірте, кожного місяця через наш заклад проходять сотні таких пар! І вам ще дуже пощастило потрапити до Програми дітонародження, маючи такі проблеми із репродуктивною функцією.

Дві маленькі чашки з кавою, які стояли біля них на журнальному столику, давно охололи.

- Ми не хвилюємося. Просто думали, що в нас буде звичайна дитинка, а не отак … - Андрій на правах голови родини відповів за себе і за свою жінку Настю.

Та мовчки дивилася на паркетну підлогу, нервово перебираючи мотузок від своєї сумочки зі штучної крокодилової шкіри.

- Зрозумійте, я не тисну, але ви маєте зробити вибір. Вирішіть, чи згодні ви штучно запліднитися, використовуючи останні набутки генної інженерії, зважаючи на ризики… – дивлячись прямо у вічі Андрію, гнув свою лінію лікар.

- Ми не знаємо... Якщо щось піде не так, ми маємо право подаватися на наступне запліднення лише через п’ять років… - невпевнено промовив той.

- Тим більше! Не факт, що ви зможете наступного разу потрапити до Програми, – втрачаючи терпіння, підвищив голос лікар.

- Давайте вже, ми підпишемо – Настя, ніби отямившись, дивилися на чисто поголене лице власника цього вже ненависного кабінету.

- Добре-добре, – враз заспокоївшись, той посунув на їх край столу великий планшет. – Прикладіть ваші пальці, сканер зчитає відбитки.

Додому їхали на таксі. Настя мовчала. Андрій спробував розрадити її, нагадавши, що вони єдині з тисячі пар, яких включили до Програми дітонародження і що втрачати шанс, враховуючи запроваджене в країні обмеження на дітей, було б вкрай безглуздо.

___________________________________________

Настю поклали народжувати до цієї ж лікарні через пів року після їх першого візиту. Після підписання документів, він ще двічі возив сюди жінку для проходження всіх необхідних процедур. Дома вона розповідала, що це були ін’єкції та маніпуляції по жіночій частині.

Коли настав час, Андрій відпросився на кілька днів з роботи, що бути поруч. Ночував він в лікарні, жінку бачити поки не дозволяли.

На другий ранок перебування в медичному закладі Андрія викликав до себе головний лікар. Одна з медсестер провела його заплутаними лабіринтами медичної установи до вже знайомого кабінету.

Головлікар сидів на своєму кріслі, мав втомлений вигляд. Побачивши Андрія, запропонував сісти, мовчки показавши поглядом на стілець навпроти.

- Мушу повідомити неприємну новину. У вашої жінки виникла помилка генної модуляції.

Я розумію, що це вам не втішить, але кількість таких випадків в нашій клініці не перевищує 10%.

- Де вони? – в Андрія пересохло в горлі, а в очах почали пульсувати темні плями.

- Ваша жінка у відділенні інтенсивної терапії, їй надають всю необхідну допомогу. За кілька днів випишуть. Що стосується плоду, то його забрано на утилізацію згідно з діючими правилами.

- На яку, в біса, утилізацію. Ми вже ім’я придумали… Я хочу побачити… дитину - Андрій вичавлював з горла слова, сам для себе не розуміючи їх змісту. Пальці до болю стисли краєчки сидіння стільця, на якому він сидів.

- Вам було роз’яснено ці моменти. Це - не дитина. Це – продукт генної модуляції, який на цьому етапі розвитку не має багатьох почуттів, притаманній звичайній людині… Тримайте себе у руках, охорона проведе вас до виходу. Жінку навідати зможете завтра.

________________________________________

В цей же час в цій лікарні на мінус 5-му поверсі відбувався розтин ще живого малюка. Хірург робив свою роботу звично та беземоційно. Спочатку він розрізав від горла до пупка. Потім обережно розсуваючи нутрощі, дістав маленькі, але вже сформовані та такі безцінні - серце, печінку та кісний мозок. Переклавши в спеціальні бокси органи, лікар вдався розпилювати голову, щоб дістати мозок. Останніми будуть видалені очі, хребет та геніталії.

Ці дії він виконував безліч разів, слідуючи давно визначеному протоколу. Коли йшов виклик до цього підвалу на «розтин плоду помилкової генної модуляції», він розумів, що знову прийдеться різати на органи звичайну дитину. При чому тут «помилка» і якої «модуляції» – його не обходило. Безглуздий набір слів. Він був високоякісним професіоналом, який отримував за свою роботу гарну зарплатню. А ще в нього була велика родина: жінка та двоє маленьких дітей, яких треба було годувати та одягати.

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Перший етап: Команда Данте
Історія статусів

17/05/21 00:19: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/21 03:15: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/21 21:00: Грає в конкурсі • Другий етап
30/05/21 21:00: Вибув з конкурсу • Другий етап

Коментарі 34

0
Вітаю.
Отож , авторе, у вас вийшло написати доволі непогане оповідання, з яскравим емоційним фіналом, який нокаутує читача.
Читається легко, на одному подиху.
Але мені здається, ви трохи забагато тексту приділили на першу частину. Вона тут носить сугубо інформаційний характер і розповідає читачеві те,що можна було стиснути або ж упустити.
Друга частина оповідання чудова, тут і емоційність і жах. Я б радив скоротити першу частину і розширити другу
Але це уже моє бачення :)
В цілому оповідання хороше!
Бажаю вам успіхів!
0
Дякую за відгук!
Враховуючи що не ви один так кажете, мабуть, маєте рацію. Тим більше, зізнаюся, я особливо не приділяв уваги розмірам частин, а такі речі, як "динаміка твору" взагалі почув тут вперше і лише почав це все частково розуміти :)
0
''вік живи, вік учись''
Пишіть, вдосконалюйтеся і буде бімба!
Автор ви перспективний!
2
Задум зрозумілий, однак акценти у тексті, як на мене, розставлені не там. Такий розлогий початок і середина не виправдані у короткому форматі конкурсних творів. Бо у цих частинах описується багато зайвого. Дуже віддалена точка входу в історію, це провалює динаміку. Можна було б почати, наприклад, з авто, в якому подружжя мчить у пологовий, а усю передісторію закласти в думки-хвилювання батька. Так ви б мали об’єм, щоб підсилити антагоніста – систему, яка зжирає надії пари. Бо вона дуже абстрактна, що викликає сумніви. Різати немовлят на органи? Штоби што? Органи немовляти навряд чи підійдуть дорослій людині, добре б розуміти цей момент. Та і такий хаос забору – головний мозок (трансплантація мозку?), геніталії (може, органи статсевої системи?). І на такий масовий забір однієї людини мало – там декількома бригадами не обійтися. Зберегти живим орган для трансплантації важко, це не як курку розпатрати і в склянку вкинути все, що потрібно. Розумієте, так? Опис кульмінації дуже несерйозний, а це підриває віру читача в історію. Добре б було трохи більше натякнути на мотиви системи - кому ці органи, чого саме у такий спосіб, як часто стається. Так би читач відчув більший жах і відразу. Якщо автор ставив на контраст – надії та сподівання/бездушна система – то варто дати трохи більше емоцій батька, а не лише констатувати факт, що дитини не буде, в порожнечу. Об’ємний у вас вийшов хірург, непогані діалоги, початок задає настрій, завдяки акцентам – чашки, ремінець – у більшому форматі був би органічним.
0
Щодо абсурдності забору органів у немовлят не погоджуся з Вами. Адже відомі афери у США, коли таке робилося від абортованих дітей. Я в деталі не вникав, але це 100% правдива інфа. Значить для чогось вони потрібні. Плюс - їхні stem cells безцінні, входять у склад косметики, вакцин, а навіть підсилювачів смаку!
0
А де було сказано, що це абсурд? Мова йде про те, щоб уточнити цей момент, обґрунтувати. Невеликий перелік органів можна пересадити від немовляти дорослому. Тому і виникло питання, нащо вилучають усе. Для інших дітей? Наука навчилася дорощувати мозок і трансплантувати його у іншу голову? Тоді дайте читачу це якось зрозуміти. Ось це малося на увазі.
0
Так, погоджуюсь, що треба було автору дати більше пояснень.
А щодо науки, то таке. Мабуть, люди досі хочуть "живий" і реальний товар, а не дорощений чи вирощений зі свині. Тому й цінується він високо.
0
В розрізі історії - матеріал у більшості випадків буде "дорощений", бо не підійде, умовно, променева кістка немовляти дорослій особі. Треба буде доростити її до відповідних розмірів. Але це вже ми з вами вдаємося у технічні деталі. Мені хотілося зрозуміти суть та мотив дій цієї системи - хто та навіщо це робить?
0
Не знаю, навіщо вилучають все, але мозок, здається, найдорожчий.
0
Дякую за розгорнутий відгук.
Поклавши руку на серце, повністю погоджуюся з вашими зауваженнями. Навіть спіймав себе на думці, що якби це був чужий твір, то я б, коментувавши його вказав половину б з ваших зауважень).
Всі мої задумки щодо влучних пояснень про державу, яка забирає звичайних дітей на органи, прикриваючись вигаданими термінами, зловісної атмосфери і таке інше - розбилися о кляте число 666 :) Ясно, що це не виправдання, але вже так :(
Що стосується моментів про складність операцій трансплантацій, то я свідомо не вникав в це питання (звісно, розуміючи (десь в глибині душі), що варто було б вникнути), зробивши ставку на якесь спрощене, навіть примітивність цього "операційного" опису...
0
Ви такі відверті, що аж знітили мене) За початком історії відчутно, що вас потім дуже обмежив об'єм.
0
Сподобалося, хоч, напевно, більше фантастика, ніж горор. Сам писав про дитинку, тому тема мені близька.
0
Якоїсь особливої загадки не було, та ідея класна. Такий собі світ майбутнього, який може стати реальним. Автору дякую за роботу
1
«Андрій на правах голови родини відповів за себе і за свою жінку Настю.» - У коменти побігли феміністки))))
Є інтрига і непогана зав’язка. Також приємно вразила наявність розбивки. Хтось скаже, що твір замалий для цього, але для мене розбивка це завжди зручно, мотивує читати і є показником, що твір дійсно зосереджений на історії та її смачних моментах.
«…враховуючи запроваджене в країні обмеження на дітей…» - таке актуально лише для Індії та у Китаї один разок зробили, але швидко відмовилися, коли почалося масове старіння населення. Країни зазвичай навпаки підтримують дітонародження, бо завжди потрібні платники податків та місцевий ринок збуту. Питання не є актуальним. Мінусом я це не назву, але майте на увазі, що в таке слабше віриться.
«…він ще двічі возив сюди жінку…» - краще тут ім’я його назвати, чи чоловіком, бо розбивка тільки почалася і ми знаємо лише про Настю. Як учасницю фрагменту. «Він» тут міг бути і лікар, а тому трохи ріже сприйняття, доки не прочитаєш далі, щоб розібратися.
Кінцівка потужна. Не люблю, коли тема хорору стосується знущань над дітьми. Для мене це табу, але у вас за цим стоїть ідея і вона лякає. Однозначний плюс.
Доречі, у коментарях щось багато не здогадалися про «помилку». Я ж правильно зрозумів, що це схема заробітку з торгівлі органами по факту нормальних дітей?
0
Дякую за відгук, Симбіоте. Все правильно зрозуміли - діти нормальні і це типу схема. Знову ж таки, навіть не знаю, що вам відповісти про недоцільність обмеження народжуванності - немаю на це ніякої думки, бо не дізнавався нічого про цю тему. ..
Чомусь мене подумалося, що так обмежити і потім перепродавати органи таких обраних - вдала, хоч і жорстока, схема..
1
Скажу лише одне - ух.
Дякую автору)
0
Захотілось заплакати, ось чесно хд
Але залишилось незрозумілим, чи була там помилка, та й навіщо, якщо дитина "звичайна" так над її тілом знущатися?
1
Щось якось ніякось, так і не зрозумів що ви хотіли сказати.
1
Клас, вже третє оповідання про "плід". Якийсь суцільний pro-life конкурс цього разу. Цікаво: то авторки чи автори так постаралися? Гарний твір, з сенсом. Страшний через свою реалістичність.
1
Хороше оповідання! хоч воно і не в тій команді, що я оцінюю, але захотілось почитати - назва дуже зацікавила.
0
Дякую за таку оцінку. Буде час, зайду до ваших)))
-1
Якщо сенс простежити можна, то літературна мова сама що не є звичайна для популярної літератури
-1
Трохи не зрозумів - це норм, що мова звичайна чи не норм!? 🤔 А ну поясніться, пліз 😐
-1
А це ви вже самі вирішуйте, подобається вам писати "звичайною" мовою або ні ;))))))000
-1
Страшно та правдиво... Дякую! Бажаю перемоги!
0
А прикольно, слухайте. Мені теж сподобалось...Шкода дитинку. Але хотілось би може трохи більше за цю "помилку", і які тоді діти не є помилкові? Але найс, гарно.
0
Мрачно, особливо враховуючи досить реалістичну ситуацію. Правда впевнений, що на "деталі" розбирають дітей в незахищених верств населення, а не в заможних людей. які користуються програмою штучного запліднення.
Але все одно написано досить добре. Завершення трохи раптове і вибивається із атмосфери, ніби обрубали.
Занадто буденне речення для твору.

Є деякі питання стосовно стилю написання, думаю якби подача дії була не через опис та діалог, а через відчуття героя то було б трохи сильніше.

Але загалом прискіпатися ні до чого.
0
Я сам собі видумав цілу історію, де держава встановлює обмеження на дітей, і щоб за це брати гроші, продаючи органи від якоїсь частки (щоб не підозріло) тих, хто в ній бере участь. Але через обмеження у кількості слів - це все залишилося у голові, а не у Ворді). А останнім реченням я хотів показати, що в безіменного хірурга є свої діти і своє життя і це для нього головне, а не ці, яких він розбирає. Мабуть, не сильно вийшло :/
Дякую за відгук!
0
Ну це п'ять, однозначно) Може більш прискіпливі коментатори до чогось і докопаються, але мені сподобалося)
0
Дякую) Є помилки: вам - вас, замість "дитини" - в останньому абзаці написав би "немовляти" мабуть краще було б. Побачив вже, як відправив (як обично).
Пішов читати ваше, але попереджаю, шо якщо не сподобається - хвалити не буду:)
0
Та я для цього на конкурс і прийшов, щоб писали як воно є)