Павутина

Передісторія

Вона з’явилася нізвідки, як мені відомо. Павутина. Перший раз в США. Я в той момент був на роботі, тому побачив відео лише коли прийшов додому. Величезні білі пасма падали з небес на землю. Люди по різному до неї відносилися. Хтось уникав торкатися, інші, немов малі діти, танцювали на фоні її падіння, гралися нею, кидали один в одного.

Тоді вона ще нікому не шкодила. Здавалося, що це був одиничний феномен. Багато хто (і я також) взагалі не повірили тому першому відео. Я думав, що це монтаж.

Але потім павутина почала з’являтися в інших місцях.

Китай, Намібія, пізніше в Європі – Париж, Венеція, Лондон.

І тоді люди зрозуміли, що це може бути проблемою. Павутина нікому не шкодила, але лежала величезними пластами там, де впала. Була легесенькою. Тому часто вітер переносив її з місця на місце. До пори до часу нею бавилися діти.

Науковці досліджували її, ставили різноманітні експерименти. Але нічого надзвичайного чи особливого не виявили. За складом – дуже схожа до павутини, яку плетуть павуки. Тільки вона не була липкою до певного часу.

На більшість людей поява павутини ніяк не вплинула. Я, як ходив на роботу, так і продовжував цим займатися.

Але чим більше її ставало у світі, тим більше вона впливала на людей. Спочатку викликала лише дискомфорт у роботі та житті. Важко проводити футбольний матч, коли все футбольне поле на ранок оповите білим, майже невагомим, матеріалом.

З’явилася нова вакансія працівника – прибиральник павутини.

Потім стало зрозуміло, що павутина таки впливає на людей. Той, хто проводив коло неї багато часу, ставав агресивним, злим. Лікарі та вчені шукали причини, але не могли їх знайти.

За два місяці після того, як на Землю опустилася перше пасмо павутини, знайшли першого завмерлого.

Чоловік не подавав ознак життя. Лежав, весь оповитий павутиною, неначе в коконі. Лікарі зафіксували смерть.

Але коли з нього зняли усю павутину, то він прийшов до тями і нічого не пам’ятав.

Після цих випадків люди стали боятися павутини. Дітям було заборонено торкатися до неї.

Прибиральники отримували високу зарплатню і працювали лише в захисник костюмах (як потім виявилося, вони були малоефективними).

Уникати павутину було все важче, адже її кількість у світі лише збільшувалася.

Люди боялися виходити з дому. Кожен запасався продуктами як міг і сидів у себе в будинку, сподіваючись, що з часом стане легше. Але павутина лише починала свою експансію.

Завмерлих ставало все більше. Якщо з людини не забирати павутину, то з часом вона висихала. Немов з неї висмоктали усю воду. Залишалася лише мумія.

З кожним новим днем збільшувалася кількість павутини, відповідно збільшувалися і кількість мумій.


День 1

Тиждень тому павутина появилася в Кременці. Я знав, що це скоро станеться. У всіх обласних центрах країни вона вже була. Здається, що вона появлялася спочатку там, де було більше скупчення людей. В мегаполісах люди зрозуміли це занадто пізно, коли уже не можна було нікуди втекти.

Тепер павутина стала агресивнішою. Вона могла різко кинутися на тебе і коли торкалася, то вже не відпускала.

Я зібрався і поїхав в село, де стояла пусткою хатина бабусі. Завантажив повну машину продуктів. Дорогою я вперше вживу побачив павутину. Вона зайняла майже всю Замкову гору і поволі накривала містечко. Я востаннє поглянув на Кременець і поїхав геть.


День 3

Новини вже давно показують з перервами. Великі телекомпанії накрилися, але є різноманітні журналісти одиночки, які самотужки стараються розповісти про ситуацію в країні.

Зокрема один такий лишився і в Кременці. Я слідкую за ним у ютубі. Електрика ще є. Хоч тепер її часто вимикають.

Я маю дуже багато різноманітних круп. Тому планую протягнути довгенько. Ще й виявилося, що у бабусиній хаті, в погребі, є безліч закруток. Їм вже не менше 3 років, але при біді і вони підуть.


День 7

Сьогодні зранку в прямому ефірі бачив кінець журналіста з Кременця. Він забарикадувався у своїй домівці, а павутина все одно проникла. Через щілини у вікні. Просочилася немов туман.

Світло після обіду зникло і більше не появилося.


День 10

Я читаю книги (бабуся була би шокованою). Телефон – непотрібна річ. Електрики так і немає. Скучно.


День 15

Павутина. Я зранку відчинив двері і зрозумів, що тікати нікуди. Все подвір’я захоплене нею. Сиджу, чекаю.

14.05.2021

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Перший етап: Команда Геллбоя
Другий етап: Команда Геральта
Історія статусів

16/05/21 23:27: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/21 03:15: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/21 21:00: Грає в конкурсі • Другий етап
30/05/21 21:00: Вибув з конкурсу • Другий етап

Коментарі 34

0
Вітання, авторе!
Читаючи оповідь постійно ловив себе на думці про невидимі зв’язки із романом Дж. Уіндема «День Триффідів» і це плюс)) Адже мало хто вдається, якщо можна так сказати, до «рослинного горору» чи як у Вашу випадку «жаху павутини». Але це дуже круто!!
Також відмітив, що Ви напевно з Тернопільщини (Кременець) - земляки!
0
Хороша ідея, яку ви втілили в повільну, моторошну оповідь. Це завжди лякає, коли звична усім річ, що не становила ніякої небезпеки, змінює свої властивості. І не зрозуміло, чому та навіщо. Сподобалося, що автор не пустився в теорії, звідки павутиння, що воно хоче і як з ним боротися. Бо змальовано швидкий занепад людства, часу віднайти ці відповіді недостатньо. Трошки фальшивим мені прозвучав момент, коли павутиння самостійно починає нападати. Бо мені більш до душі саме форма нерозумного організму, який керується інстинктами – дістатися людини. В описі характеристик павутиння є момент, де автор вказує на «не липкість» до певного часу. Можливо, варто віртуозніше розіграти саме цю карту? Павутиння стало липким, налипає на одяг непомітно – зараження – а потім розростається до критичної маси? І тоді б герой був в облозі, але у безпеці в домі. Бо, якщо павутиння самостійно лізе в шпарки, проникнути в стару сільську хату йому запросто. Також момент з агресією людей, що працюють з павутинням, вибивається із загальної картини. Якщо павутиння «присипає», то логічніше, щоб ті прибиральники якраз ставали апатичними та млявими. Сама структура подачі тексту. Вона подібна до особистих записів. Але перша частина – передісторія – якось вибивається. Її або також включити в оповідь саме героя, або подати через «персонаж-довідник» - диктора, газетну статтю. Загалом враження від історії позитивне, непогані описи, автор гарно тримає темп.
0
Все дуже навіть чудово, але треба було подати хоч якийсь натяк, що то за пааутина і звідки прийшла. А так, дуже класна ідея.
0
Гм, непогано. Цікава ідея. Дуже сподобалось!
0
Про Туман Кінґа вже писали?))) Мені дуже нагадало.
Гарне нагнітання, масштаб і проблематика. Якщо дуже захотіти, то можна навіть уявити, що оповідання написане про нинішню пандемію — можна вловити якісь паралелі. Трохи не вистачило пояснень в кінці (чи хоча б натяків) — що за штука, звідки взялась, які цілі переслідує. Про це ніби є, але не зовсім чітко. Це вторгнення інопланетян, атмосферне явище, хімічна зброя? Цікаво дізнатись, чим все закінчиться не тільки для головного героя, а і для Землі загалом)
Добре оповідання. Змушує пам'ятати, що розмірене життя в будь-який момент може змінитись.
0
Оригінальна ідея, незвична. Це мені сподобалося. На мій погляд, варто попрацювати над реалізацією. Передісторія занадто велика. Усе це можна було б передати цікавіше, не так сухо, розкриваючи деталі в самому сюжеті. Хай щастить!
0
Цікаво. гарний саспенс, але трохи недотягнули з фіналом, він видався не надто яскравим, на мою думку
0
Сильна розбіжність між експозицією і власне оповіданням. На щоденник дія перескочує дуже зненацька, крім того не зрозуміло, чи то один оповідач чи різні. Також хотілося б, аби герой вів щоденник без помилок. Задум хороший, але над реалізацією можна попрацювати. Щасти)
0
Зрозумів. Дякую. Щодо щоденника і помилок - ви читали "Квіти для Елджернона"?
0
Не читав і в найближчих планах нема, але чув.
0
Непоганий апокаліптичний сюжет, треба було би попрацювати над мовою твору, а ще більше - над деталізацією, аби вийшла повноцінна наукова фантастика. Кінець можна вигадати куди гостросюжетніший. Але ідея і тематика - то капєц, моторошно, цікаво)
0
Цікава ідея. В Австралії є сезон павутини. Брррр. Моторошна штука) Можливо, і справді не вистачило обсягу і варто це дописати вже після конкурсу)
0
І в чом суть цього сезону? Коли він?
0
Вітаю . Ідея мені сподобалося - доволі оригінально. По ходу прочитання відчувається саспенс. Мимоволі стає моторошно.
Фінал ви трошки не дотягнули - мабуть вперлися в ліміт слів. Варто було пожертувати кількома реченнями з початку.
В цілому - достойна вартісна робота. Успіхів вам!
0
Вельми цікавий твір з незвичайним задумом. Та чим далі читаєш, тим більше відчувається острах автора вкластися у 666 слів. Моя порада: коли треба написати зовсім малий твір, краще не звертати уваги на кількість написаного тексту під час процесу написання. Спочатку, коли з'явиться ідея, подумки тезисно уявіть план написання, залишивши в ньому лише головні події. Потім написати текст, і лише після цього дивитися скільки слів/знаків у тексті. Якщо більше, ніж треба, то перечитуйте текст, в процесі читання одразу прибираючи все "зайве" (опис, вигуки, жарти...) Можливо, перечитувати доведеться кілька разів, але таким методом текст скорочується рівномірно. Втім, кожному як зручно.
Хай щастить у конкурсі!
0
Дякую. Так, ви влучно підмітили. Після середини тексту я весь час перевіряв кількість слів і думав, як би влізти в ліміт. Я перечитував і викидав зайве на мою думку. Бо там спочатку було 700+ слів. Але все ж оце обмеження вплинуло.
0
Взагалі сподобалось, не дивлячись на невеликий розмір тексту - справжній постапочник)
0
Павутина - ось тобі й бабине літо:) Але якщо серйозно, задум непоганий. Шкода, що фінал відкритий - чи навпаки: герой загине? Гадаю, у цій безвиході й є горор. І невже ніяк не вийде боротися - розрубати павутину?
1
Щодо фіналу - мені бракнуло слів, тому закінчив так, як закінчив.
0
Розумію, через обсяг і не таке буває.
0
Жаль, що він здався. Дуже легко читається, велике дякую!
0
І вам дякую, що прочитали...
0
Чогось не вистачило в кінці.
Нагадав твір з минулого конкурсу (про кущі).
0
Я не читав той твір. І не писав його. Напевне збіг) Аж стало цікаво, що за твір...