Медсестра

-       Дівчино, стережися бубнового короля, - Віка почула голос за спиною саме тоді,

коли затрималась на червоний сигнал світлофора у центрі міста. Дівчина побачила маленьку, худеньку, сиву жінку з темним засмаглим обличчям у смарагдовій хустці, жовтій футболці та довгій фіолетовій спідниці. Сивоволоса циганка наблизилась впритул до Віки, ледь не зіштовхнула дівчину на проїжджу частину, прошепотіла до самісінького вуха: “Бубновий король вкраде твій спокій та душу”, і зникла так само раптово, як і з’явилась. Віка ніколи особливо не вірила у ворожіння, тим більше у передбачення циганок, котрим  зазвичай йшлося лише про гроші. Та й знайомих блондинів середнього віку в неї не було. Тому дівчина спокійно продовжила свій шлях на роботу.

Коли Віка почала працювати медсестрою у відділі хірургії обласної лікарні у Рівному, вона довго не могла звикнути до чужого болю. Але тепер, майже 5 років поспіль, страждання пацієнтів були чимось буденним. Тому, коли Віка проходила післяопераційними палатами і питала в підопічних хворих чи їм щось потрібно, вона не звернула особливої уваги на чоловіка років п’ятдесяти в смугастій помаранчево-білій піжамі з білявим волоссям і блідою шкірою. Білки його очей мали світло-жовтий відтінок, блакитні очі дивились в далечінь, а уста постійно ворушились і тихо щось промовляли. Віка поміряла температуру чоловіку, перебинтувала його рану у черевній порожнині, трохи відсахнулась, коли чоловік міцно схопив її за лікоть та притягнув ближче до себе. - Ти завтра помреш, - ледь чутно прошепотів хворий і заснув. Віка була раціональною дівчиною і тому не сприйняла слова хворого серйозно. Що тільки не траплялось у її роботі, де змучені високою температурою тіла та болем пацієнти не завжди поводились адекватно.

Після нічної зміни в лікарні Віка поверталась до квартири в старій багатоповерхівці близько 10 години ранку, милась і вкладалась спати. Темні штори та втома допомагають заснути миттєво. Сон вона побачила дуже дивний.

Віка бігла у суцільній темряві степовою стежкою до моря. Небо вкрили густі чорні хмари, зірок та місяця не було видно. Трави голосно шепотіли щось вороже у подмухах вітру. Віка присіла навшпиньки, прислухалась та почула хор низьких жіночих голосів: “ Не йди до моря, там - твій кінеееець…” Проте вона не послухала й наполегливо дріботіла у напрямку, що вів до моря. Ось вже повітря зробилось нестерпно солоним і свіжим, бриз розносив краплі води. Немає нічого більш чистого і святого, ніж вода. Віка заспокоїлась лише тоді, коли дійшла до піщаного берега, що межував з темно-синьою безоднею. Проте потім вона побачила блідого блондина - її пацієнта з лікарні, що сидів на березі, дивився на море та посміхався. Він постукав долонею пісок справа від себе, Віка у відповідь на запрошення присіла. Чоловік назвався Павлом. Сказав, що насправді він не хворий, а вампір у п’ятому поколінні, походить із шляхетної вампірської родини з Трансильванії, проте мешкає від народження в Україні, оскільки йому за станом здоров’я пасує кров її мешканців. До лікарні лягає щомісяця, щоб знайти “свіжу кров”. Після цих слів Павло поцілував Віку у шию з правого боку і вона зробила те саме з ним. Так у світі стало більше на одну нову вампірку.

Подруга Віки Таня вже півгодини дзвонила в дзвінок, розташований зліва від дверей квартири. Телефон Віки від вчора був поза зоною досяжності, в месенджері також ніхто не читав повідомлення. Коли Таня зрозуміла, що сталося якесь лихо, вона поїхала до подруги. Ніхто не відчиняв, тому Таня викликала поліцію. Наряд приїхав швидко і після короткої розповіді Тані вирішили вибити двері. Міцної статури поліціянт кілька разів з розбігу стукнув правим плечем у дермантинову оболонку дверей і вони з гучним звуком  впали до квартири. Те, що побачила Таня з правоохоронцями, здивувало неабияк. В ліжку лежала Віка в обіймах чоловіка в смугастій помаранчево-білій піжамі з білявим волоссям. Вони обидвоє були прикриті ковдрою, що видавалось дивним в липневу спеку. Спочатку Таня подумала, що її подруга та чоловік сплять, але, коли придивилась до блідих обличь обох, подумала про найгірше. Окрім того, в обох з правого боку шиї Таня помітила  маленькі бордові цяточки.

-       Викликай слідчо-оперативну групу, Петренко, - міцний поліціянт звернувся до

молодого колеги. - Скажи, що два трупи, нехай поспішать.

 

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Історія статусів

15/05/21 16:29: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/21 03:15: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/21 21:00: Вибув з конкурсу • Перший етап

Коментарі 21

1
Подобалося до сну. Потім все пішло шкереберть, просто розповідь, без занурення в атмосферу.
1
«здивувало неабияк» - ця репліка не відображає тих емоцій котрі мають супроводжуватись по високовольтній так би мовити. Початок неординарний, але хоч і я прихильник вампірськоі тематики, проте тут мені не зайшло. Та це моє суб’єктивне. Доречі чому саме Рівне, ще скажіть, що Ви працюєте в обласній лікарні.
0
Дякую за відгук, дякую за неабияк. Дійсно дивуюто відгуки: мені не зайшло, не сподобалось. Напишітььчим конкретно е сподобалось, пліз. Ніби має бути конструктивна критика. Я так ніколи не пишу, мало що мені подобається, може настрою не маю. Щодо Рівного, ніколи там навіть не була, на жаль, але маю кілька близьких серцю добрих знайомих, чиї фоточки з Рівного дивилась. І взагалі, мені здається, там якась вища культура, чи що, ідеалізую Рівне, мабуть завдяки персоналіям саме тих знайомих :-).
1
Просто Ви написали в обласній лікарні. Як не дивно я саме працюю в обласній лікарні міста Рівного. Щодо критики мені вампірська тематика не до кінця розкрита. Ось і все. Так можливо критик з мене такий собі. І я не кажу, що оповідка погана, просто не мій смак.
0
Дякую. Якщо працюєте в лікарні, то вдалий нік Вам дістався :-).
0
Навіть не замислювався над цим
1
Добре описані почуття медсестри і що поступово людина звикає до чужих страждань, інтрига у творі є.
Тема вампірізму я бачу популярна (читаю вже третій твір сьогодні).
Серед критики:
"Після цих слів Павло поцілував Віку у шию з правого боку і вона зробила те саме з ним. Так у світі стало більше на одну нову вампірку." Мається на увазі, що треба випити кров вампіра, щоб стати вампірессою? Тоді б актуальніше було згадати про яремну вену...
Ну і поліцаї описані так собі, але вцілому позитивне враження. Трохи підтягнути слог - і дерзайте, у вас є непогані ідеї
0
Дякую, насправді мені багато потрібно працювати, щоб щось вийшло.
1
Так, але головне, що є ідеї. Це прекрасно
1
Твір би дуже виграв, якби ви показали деталі, з яких читач міг поступово здогадуватися про сутність Павла. Читачі — такі звірята, що люблять не готове, а самому щось повигризати з історії, даруйте за тигрячі метафори. Тема не нова, але навіть банальну тему можна пробувати розкрити небанально, якщо вона ваша) Успіхів вам!
0
Дуже вдячна, врахую обов'язково. Могла б валити усе на обсяг твору, але не буду, прифомів є набагато більше, ніж розповідь від особи персонажа та точний опис подій. Але дуже полюбляю саме описи або рефлексії персонажів у прочитаних книгах, мабуть, це має вплив.
1
Хороша історія. Завжди подобалися вампіри, хоч комусь це ніби заїжджена тема. Мені якраз навпаки до вподоби. Трішечки збивали з настрою зайві описи. Наприклад, циганки та антагоніста. Якби їх розділити по тексту, а не рядочком підряд кожен, мені б сприймалося краще.
0
Дякую, що написали про зайві описи, уникатиму.
1
Моє припущення - у світі, який описує автор, поліція полює на вампірів? Якщо Павлу потрібна була кров - навіщо він обратив Віку? Пив би її кров та радів, та ні - він ще й не дотримується мінімальної безпеки.
0
Дякую за коментар, поліція - лише замінник ключа до вхідних дверей. А щодо перетворення Віки на вампірку - дякую, що звернули увагу, я не продумала цей момент. Може він просто в неї закохався? Варто було це більш детально описати.
4
Стало ясно, що героїню попереджає циганка. Бубновий король - одружений? (бо кавалер, тобто неодружений, - трефовий). Загалом цікаво, але дуже стрімко розвиваються події. Та й медсестрам не до флірту. Те, що антигерой зізнався про свою вампірську сутність, руйнує інтригу. Як правило, у таких випадках вампіри просто цілують-кусають.
0
Бубновий король може бути й неодруженим, просто особа певного соціального статусу. А флірту тут і немає - це лише реальний сон. А щоб інтрига не була зруйнована, думаєте, достатньо, щоб він просто попив з неї кров? Думаєте, замість цього варто було присвятити ліміт слів опису їх стосунків?
1
Ні, просто дивно, що він почав їй викладати свою генеалогію.
2
Тавтологія на початку особливо кидається у вічі. Можна було б додати історії справжньості. Наприклад, коли до людини впритул підходить циганка, вона перш за все перевіряє кишені (чи сумочку у випадку з дівчиною). Пройшло 5 років - така собі деталь. Одразу згадується Ліля з "універу": "от дідусь сказав погане про зошит і все, через 13 років помер". Нічого лячного там нема, але написано вцілому непогано. Успіху)
1
Дякую, циганка в мене грає роль провидиці, тому без негативу. Знаю, що не дуже лячно, але буває ж легка література про смерть?! Загалом, дуже вітаю негативні але конкретні зауваження - збоку видніше і допомагає зростати. Мені далеко до справжніх майстрів жахастиків, та й найбільше в літературі приваблює якась приреченість і психологізм. Вам також успіхів :-)