Мурахи

— Дідько! — почула Аліса голос батька з ванної кімнати і одразу швидкі кроки матері.

— Що сталося?

— Знову ці мурахи.

— А я тобі казала, треба викликати службу з дезінфекції, — почулось шипіння спрею, — Ця отрута не допомагає.

Аліса встала з ліжка і притислась вухом до дверей. Вона чітко могла уявити як батько стискає щелепи і роздуває ніздрі, як його обличчя червоніє від злості, але нічого не їй заперечує. Ніколи не заперечує.

— Добре, коли повернусь з відрядження подзвонимо у службу.

— Ну, нарешті!

Двері у ванну зачинилися, клацнув обертаючись ключ. Аліса швидко відійшла від дверей і сіла на ліжко, коли двері в кімнату відчинились.

— Ти ще не спиш?

— Вже лягала — стискаючи кулаки в кишенях халата відповіла вона.

— Чудово.

— Тато завтра у відрядження їде?

— Так, — з важким зітханням відповіла мати.

— На довго?

— На тиждень, — її повіки опустилися, а губи склались в тонку лінію — розмову було закінчено.

Аліса кивнула головою на знак того, що зрозуміла і мати вийшла, не зачинивши за собою дверей. Вона подивилась на календар, що висів на стіні біля ліжка. Тиждень. В неї залишився тільки один тиждень.

Вночі, одразу після того, як затих телевізор в спальні батьків, Аліса тихо прокралась у ванну кімнату. Увімкнувши ліхтарик на телефоні вона дістала з полички біля дзеркала лезо від старого батькового станка. Аліса відклала телефон і закотивши рукав халата, передпліччя вкривали десятки шрамів старих і нових. Вона піднесла лезо до шкіри і натиснувши зробила надріз. Крапля крові впала на дно ванни, червоний колір контрастував з білим акрилом і здавалося виїдав очі. Дужче натиснувши на поріз Аліса видавила невелику калюжу крові — її справу зроблено, тепер треба чекати. Через хвилину світло телефонного ліхтарика вихопило двох мурах, які повзли вниз по стінці ванної, на її обличчі з’явилась ніжна посмішка.

**

— Я запускаю прання, в тебе щось темне є?

— Ні.

— Точно? — мати підійшла до шафи і відчинила дверцята, — Господи, чому тут такий безлад?

Покопирсавшись в речах Аліси, вона витягла дві зім’яті футболки і спортивні штани.

— Ти це вдягала.

— Тільки два рази.

— Нічого, — мати кинула на неї суровий погляд, — Ти зайнята? Почисть картоплі, батько вже скоро буде, я нічого не встигаю.

Не чекаючи на відповідь вона вийшла з кімнати, Аліса пішла за нею. Увійшовши на кухню, вона дістала з шухлядки ножа, злегка провела кінчиком пальця по лезу, на шкірі виступила червона смужка крові — чудово. Аліса міцно стиснула ножа в долоні і нечутними кроками зайшла у ванну кімнату, як вона робила це кожну ніч останні три місяці.

Мати сиділа спиною до неї, перебираючи брудний одяг. Аліса повільно видихнула, краще і бути не могло. Вона зробила це швидко, навіть сама не усвідомила, як ніж вже був в сонній артерії її матері, один удар, другий і третій, вона відступила, а мати стискаючи рану на шиї намагалась підвестись. Штовхнувши її на підлогу, Аліса нависла зверху із занесеним над головою ножем, останній удар і з ока її матері стирчить кухонний ніж.

Якийсь час Аліса просто дивилась на неї не в змозі відвести погляд — це зачаровувало, заспокоювало. Вийнявши з ока ніж, вона підвелась і окинула поглядом кімнату: калюжа крові розтеклась по всій підлозі, мурахи роїлись маленькими групками, сьорбаючи те, до чого вона їх привчила. Аліса не могла стримати ні сліз, ні посмішки.

**

— Я вдома, — зачинивши двері, батько роззувся і зняв куртку.

Ніхто йому не відповів, що було не дивно, але у квартирі стояла абсолютна тиша і це його напружило. Не було звуку телевізора, чи пральної машинки — нічого, так наче вдома нікого не було.

— Наташ! Алісо! Ви вдома?

Він пройшов коридором до кухні, на столі лежав закривавлений ніж. Щось сталося. Діставши телефон він набрав дружину, знайома мелодія розітну тишу квартири. Звук доносився з ванної кімнати, припинивши виклик він пішов туди. Відчинивши двері, батько не втримався і впав на коліна з рота зірвався стогін. Його дружина лежала на підлозі залитій власною кров’ю, а мурахи обсівши частину її обличчя та шиї поїдали плоть.

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Історія статусів

16/05/23 23:37: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/23 04:48: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/23 23:00: Вибув з конкурсу • Перший етап

Коментарі 19

1
Можна я просто скажу: "Пишіть ще"? За останні дні зовсім пішли сили, аби розписувати агрументивну критику. 🥲🥰 Пишіть!
0
Писатиму, писатиму і писатиму)
Дякую за ваш коментар і набирайтесь сил 🤗
1
Захоплива ідея. Тільки мурах виявилось замало, щоб повністю зжерти матір і не залишити слідів злочину (у мене було таке очікування). Через це мені не зовсім зрозуміла мета їх використання. Образність, символізм – це чудово. Та слід подавати їх так, щоб читач міг вхопити посил автора. Я можу вигадати багато варіантів інтерпретації: дрібниці, що точать нас зсередини; всі ми стаємо їжею після смерті; єдині друзі, які є і яких хочеш захистити. Та хотілося б не вигадувати, а розгадувати, по маленьким натякам, підказкам, що як мурахи бігають між шпаринками літер.
Про мотивацію героїні вже писали в попередніх коментарях. Та мені, здається, слід акцентувати не «чому вона вбиває матір», а загальніше – «чому вона вбиває». Те, що вона калічить себе і годує кровʼю мурах натякає, що щось в її психіці не зовсім правильно працює, та, знову ж таки, «здогадайся, читачу, сам».
Є жанри, де пропрацювання внутрішньої складової і причинно-наслідкових звʼязків не так важливе, до прикладу слешери, де головне показати жах в усій його красі. У вас же багатогранний і складний твір, який лякає не тим, що є вбивство і кров, а оцим перетворенням дівчинки на вбивцю. Ви створили класні декорації, оживили персонажів, буденними справами додаєте саспенсу, особливо за рахунок періодичної появи цих мурах (читач так і сіпається в очікуванні що ж буде далі). Обʼєднайте це, додайте ниточок звʼязку між всіма елементами і алмаз перетвориться на діамант)
0
Дякую! Я чомусь дійсно не подумала, що якщо вона вже мертва, то від "роботи" мурах мало сенсу тоді.
1
Почну з пунктуації: потрібно над нею попрацювати. Коми схоже поїли мурахи. У дієприслівникових зворотах вони геть відсутні. Ну, і якщо вже говорити про дієприслівники та дієприкметники, то їх потрібно позбуватися по максимуму. Краще вживати дієслова і прикметники.
Тепер щодо самої історії. Щодо мотивації вже писали. І це не може не кидатися в очі. Головна складова будь-якого твору - це конфлікт. Конфлікт гг і матері незрозумілий. Чому, для чого, що далі? Постає забагато питань, відповідей на які, в тексті майже немає.
Кров заради крові, страх заради страху звісно допускається, але читачеві потрібно знати, що автор хотів цим показати або ж мати достатньо матеріалу, щоби додумати самому. На жаль, ні першого, ні другого я тут не надибав.
Загалом, є над чим працювати, але також видно хороший потенціал у жанрі горору. Успіхів!
0
Дякую, буду над цим працювати.
1
Що вам вдалося добре - це вплив побутових конфліктів, конфліктів сімейних - і до чого вони можуть привести.

Переживання доньки, її самокатування, мов рахування тих днів, її рішення, що жертва все ж не лише вона - це справді хороші складові історії.

Фінал загадковий, бо з мотивацією ніби все ок, але текст лишає багато загадок. І тут дуже цікава задача - сховати потрібну загадку і відпустити читача з нею в потрібний момент.

Дійсно, ми можемо багато робити припущень - чому тільки мама, чому батько мав це побачити, куди вона ділася і чи досягла своєї мети чи ні. Знову ж, можливо десь так і потрібно - з загадками потрібно завжди лишити рано нас чи біля розгадки.

Тому, мені було б дуже цікаво дізнатися колись - чи захотіли б ви показати трохи більше читачам, чи ні - і цього, на вашу думку, досить.

А ще цікаво, чи мурахи просто виконують свою помітну побутову роль, чи тут ще сховане вами якесь посилання?

Дякую за те, що ви пишете.
1
Ой, дякую за ваш чудовий коментар 🤲💗
Так, гадаю, я уявляла матір трохи нарцисичною жінкою, тому дочку вона точно не любила. Спочатку хотіла додати натяк на те, що вона била Алісу, але передумала - інколи і психологічного/емоційного насилля достатньо для жахливих наслідків.
Можливо я б додала трохи передісторії, де краще показала стосинки Аліси з матір'ю, але думаю іншої кінцівки не було б. Не знаю, що стало з Алісою далі, куди вона пішла, що робила.
Щодо мурах, то закінчуючи оповідання зрозуміла, що в якомусь сенсі Аліса їх сприймала як мвоїх дітей? В неї течно були до них теплі почуття, можливо ще одна скрита мотивація полягала в тому, щоб не дати матері отруї їх.
Якось так і ще раз дякую за ваш коментар🤗
1
Дякую за те, що ви відповіли. Нарцисизм і егоїзм в образ мами ви справді вклали добре, і лінія між нею та донькою проведена достатньо чітко. Загалом, і з батьком, вже на ранкову більш свіжу голову можу погодитися що людина, яка нічого і ніколи не заперечує, не рішуча - має зійтися в такий фінал з дружиною, з якою мав такі стосунки. Тут теж є свій шлях і логічне завершення.

Стосовно мурах це дуже класна додаткова деталь і точка неповернення, і більше того - вона навіть необхідна тут. "Сьорбаючи те, до чого вона їх привчила" - і тут ви дуже явно про це натякнули. Упустив цю деталь з першого прочитання. Перепрошую тут.

Ще раз дякую і успіхів!
1
Погоджуюся з коментатром вище. Ідея наче непогана, але незрозуміло нащо це зробила Аліса? Не видно, що стосунки у них погані. І тут бемсь. Ви хотіли додати передісторії. Можна показати прямо по тексту, наприклад, мати підійшла поправити подушку, а дівчина сіпнулася, згадуючи, як мати тиснула тією подушкою їй на обличчя після сварки. Чи коли донька дивилася на мурах, заздрила, що вони можуть вільно бігати, а вона - ні, бо у них немає мами, яка тримає їх вдома і нікуди не випускає
0
Дякую за ваш коментар.
1
Написано лякливо саме через ефект несподіванки від доньки, але тепер виникає інше питання: для чого вона вбила матір? Як на мене, то можна було б прописати, як ці мурахи заповзають у її мозок 🤔
Але в цілому гарно пишете, шкода, що тільки один твір від вашої особи:'(
1
Дякую! Насправді, дотягнула все до останнього дня, тому тільки одне оповідання 😔
1
Ох, шкода, шкода
Значить зараз пишіть на 2024 рік три оповідання 😈
3
еге ж. Не прописана мотивація ГГ. Непорядок >:/
2
ех, треба їй записатись на мотиваційні курси чи шо 👀
дякую, пишу вперше, тепер знаю над чим треба попрацювать 💕
1
Не зовсім зрозуміла мотив Аліси, але в цілому оповідання моторошне!
0
Дякую, найбільше хвилювавалась саме через те, що це вийде не так лячно, як я собі уявляю. Так, з її мотивацією я і сама не до кінця розібралась 😔