Містер Вітман

Джимі Вітман виважено крокував уперед, коли його страшенно переполошила миша, що пробігала повз. І, справді, у цьому місці, де кожну секунду б’ють дрижаки, а від скрипіння металу болять вуха, смішно було злякатися якоїсь там миші. Зверху, десь під стелею, заскрипіли старі балки й здоровезний логотип у формі багатокутника із надписом ‘WHITMAN INDUSTRIAL SCIENCES’, і чоловіку здалося, що його нігтями зараз проводять по поверхні шкільної дошки, хоча ці думки зникли так же швидко, як і з’явилися. Містер Вітман швидко оглянувся навкруги, насилу поправив краватку і попрямував далі. Його не стривожила поява багрових слідів на вишуканому костюмі і він прийняв це як належне, як і те, що вслід лунали якісь незнайомі голоси. Містер Вітман був людиною легкої вдачі, як вважав він сам, і як не могли б вважати інші.

Джимі мружився, тяжко було розібрати хоч щось у цій непроглядній пітьмі довкола. Здавлювало скроні. Вітман скинув усе на нещасного жука, мовляв собі, їх тут повно, дзижчать постійно, не дають вільно дихати, не дають йти, не дають сісти, не дають спокою. Спокою. Знову заскрипіла ця ненависна балка. Містер Вітман, як людина виважена, звернув свою увагу знову, тремтячим поглядом помітивши тіло:

- Містер Розервуд, ваша робота була жахливою того тижня. Переробіть її негайно! – його голос відбився сталевим ехом. Джимі потягнувся до, так званого, Розервуда, його найгіршого співробітника і розкуйовдив йому волосся, яке ще залишилось. На превеликий жаль містера Вітмана, колега не відповів. Замість нього це зробила щелепа, що зуміла відлущитись від міцної кістки, майже упавши на підлогу. Із черева бідного Розервуда стрімко вилізли декілька черв’яків і комах, що тієї ж миті полетіли на єдине створене джерело світла – запальничку Вітмана. Містер Розервуд, розперезаний, голий і майже не маючий людської подоби від опіків, викликав у Вітмана задоволення і невдоволення одночасно. Його червоне око із широкою зіницею, що вивалилось із черепа, і зараз звисало вниз, хилитаючись як маятник, змусило Вітмана подумки зробити зауваження про те, що його колезі потрібно більше спати. Його пузо, а точніше, його залишок, спонукало містера Вітмана до думки, що Розервуд мало їсть. Похитавши головою, він дружелюбно похлопав співробітника по плечу, і попрямував далі. Думка про те, що містер Розервуд був мертвим обгорілим залишком тіла без форми і подоби не прийшла до голови Джимі.

Безпробудна пітьма продовжувала оточувати худеньке тіло містера Вітмана. Запальничка згасла, залишивши його знову сам на сам із своїми думками. Попереду були двері й широка зала, але Джимі Вітману здавалося, що стіни навколо нього почали звужуватись. Містер Вітман, до цього смирний та розважливий, в агонії впав на підлогу. Він із прийняттям спостерігав, як величезні стіни зали змінюються на низькі, а світ біля нього набирає інакшої подоби. Джимі розплющив очі: перед ним була жінка із дитиною. Щось далеко всередині зашуміло у містера Вітмана, наче легкий струмок перетворився на безжальний океан. Але йому лише здалося, що це проблеми артеріального тиску. Раптом, жінка почала щось говорити. Джимі було важко розібрати, але із багатьох словосполучень впереміш із криками дівчинки, він зрозумів такі фрази як: «допоможи», «у неї відвалилася нога», «досліди» та «вогонь». Містер Вітман відчув, як у мозку дещо клацнуло.

- Містер Вітман! У кімнаті №201, п’ятого корпусу все готово до експерименту! Можемо починати! – пролунав якийсь голос. Джимі впізнав у ньому Розервуда. Що було далі, він пояснити не міг. Ступивши до піддослідної лабораторії, Джимі Вітман побачив тіло. – До початку, любий Розервуд, - промовив він і сильно заскрипів зубами від постійного перебивання зі сторони досліджуваної. Як його це дратувало! Навіжена кричала про якусь дитину, шлюб, матір, маленьку лялечку Роузі і тому інше, що ніяк не вкладалося в голові містера Вітмана. Це ж наука! Як тут можна протестувати? Містер Розвервуд за командою увімкнув системи живлення і підключені дроти почали помалу розжарювати «волаючу знайому жінку», як подумки її назвав Джимі. Тіло її обвуглилось, волосся згоріло й великі шматки шкіри попадали на засипану порохом підлогу створюючи огидний звук, схожий на чавкання. Містер Вітман щось помітив у своєму блокноті і подумавши, як сильно зголоднів, вийшов.

Через деякий час у записнику поліцейського знайшли: «’WIS’. Знайдено два тіла. Біля подоби тіла жінки була знайдена фотокартка сім’ї трьох людей і лялечки Роузі з підписом ‘Любому Джимі від Маргарет та Лілії’».

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Перший етап: Пасажири «Antonia Graza»
Історія статусів

16/05/23 03:09: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/23 04:48: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/23 23:00: Вибув з конкурсу • Перший етап

Коментарі 17

1
Задум цікавий, але трохи заплутана реалізація. Багато всього стається водночас і раптово. Піду гляну ще інші Ваші твори)
0
Цей твір виявився уж занадто артхаусним для читачів і, тепер вже і для мене)) Дякую за коментар)
1
Все круто почалося, хороший сюр, але... я теж не зрозумів, що тут відбувалося) З записника поліцейського лише зрозумів, що вони
СПОЙЛЕР!!!!
його сім'я.
Але от решту...
Загалом твір був би крутезний, якби так багато не наплутали. Успіхів!
0
щось середнє між антиутопією та фантазіями Філіпа Діка. Все настільки нереальне що мало що зрозуміле. В кінці лише зрозуміло що герой марить і когось вбив
1
Виявилась якась фантасмагорія. Дякую за коментар, прошу ознайомитись із моїми іншими творами! Було б цікаво також почути вашу думку
1
Ніби й стає зрозуміло що й до чого в кінці твору, але від цього все одно нічого не зрозуміло.
Перед нами фантастичний світ? Чи галюциногенне марення? Чи наркотріп? В чому сенс наукових експерементів, які спалюють людей заживо? Шоб шо? Стартам із кремації? Дистиляція криків? Філія корпорації монстрів?
Якщо у автора і є відповідь на ці питання, то я, як читач, їх не знайшов.
І деталь, яка різонула: багрових слідів це яких? Від іржавого багра? Чи може багряних?
0
Читаючи відгуки, я вже зрозуміла, що надто все закрутила :') Сліди багряні, це вже моя помилка. Дякую за відгук, прошу вас ознайомитися із моїми іншими роботами, можливо вони зацікавлять вас більше.
0
сподобалось, як розкрили атмосферу спочатку. думала, що про зомбі, але коли з'явилась жінка, то трохи заплуталась.

було трохи складно читати, через перевантаження кучерявими реченнями. якщо речення можна розбити, то чому б і ніт?)
1
Я вже задумалась щодо цього, коли відправила твір хD. Узагалі, вважаю інше оповідання на букву "А" своїм магнум опус тут. Але дуже дякую вам за відгук, обов'язково візьму його до уваги!
0
Якщо я правильно зрозуміла, то містер Вітман щось собі напридумував і вбив, а потім, можливо, підпалив тіла двох людей. Чи одразу вбив їх підпаленням. Його хворому мозку здавалось, що він робить щось важливе. Можливо, він взагалі не Вітман, а позичив прізвище з вивіски. Але все доволі плутано, я до кінця не певна, що Джиммі - це і є цей Вітман, Джиммі якось без попередження з‘явився
1
Джиммі Вітман і просто Джиммі один і той самий герой. Загалом, прочитайте мій коментар до іншого читача трошки нижче і може вам щось проясниться. Дякую за прочитання!
3
А взагалі головне правило для авторів-початківців — пиши про те, що знаєш. Звичайно, якщо ви добре знайомі з містером Вітменом і його компанією, а ще містером Розервудом і лялечкою Роузі, зауваження знімається. Та я б порадив краще спробувати написати про Марину й Андрія, що працюють на Новій пошті, аніж про якихось Вітменів.
1
Перечитав двічі й усе одно так і не зрозумів, що тут відбувається. Здається, всі померли, та чому ожили після смерті, неясно. Що за поліцейський і звідки він узявся, теж хз. Коротше, я пас, не стягую догнати сенс цієї історії, перепрошую.
0
Розповідь багато разів наголошується на самому Вітмані, тобто, з його точки зору. Тут трошки ненадійний оповідач і його світогляд не зовсім адекватний, так би мовити. Поліцейський у кінці доданий, аби розкрити певну деталь. Сподіваюсь цим поясненням змогла щось прояснити. Якщо ні, дякую за те, що прочитали!
0
Та що оповідач ненадійний, зрозуміло. Чесно, для мене фінал нічого не розкрив, та за пояснення дякую )