ТРИВОЖНА НІЧ АНЕСТЕЗІОЛОГА

Настя сумлінно працює лікарем-анестезіологом та дотошно дотримується всіх правил. Лікарі дражнять її, називаючи Анастасія-анестезія. Настю дратує халатність колег. Складається враження, наче їм усім начхати на пацієнтів, а дійсно хвилюють лише гроші. Вона ненавидить провали: робота відповідальна і просто нестерпно поповнювати колекцію «власного цвинтарю».


Сьогодні Настю попросили вийти на позапланові операції. «От курка драна. Мало мені добових чергувань, так ще й чужі операції» – подумала вона про свою колегу, яка «раптово захворіла». Настя відкусила голову желейній змійці, від яких має різнобарвний язик, та побігла на роботу.


У відділення привезли тяжкопораненого військового журналіста.


– Швидко в операційну! – направляє хірург.

– Спочатку треба тиск заміряти! – Настя слідкує принципам. Надягає тонометр.

– Не дай їм мене знищити… – тихо шепоче журналіст до Насті.

– Йому не можна вводити анестезію. У нього тиск 220 на 100! – коментує Анастасія.

– Ти шо, оглохла? Його терміново треба оперувати. Вколюй! – агресивно відповідає хірург.

– Виконуй наказ, але думай своєю головою… – продовжує журналіст.


Операція пройшла без ускладнень. Журналіста перевели в палату та надягли кисневу маску. Перед відбоєм Насті потрібно проконтролювати всіх пацієнтів та виконати паперову роботу. Коли Настя потрапила в палату до журналіста, той якраз очухувався від наркозу.


– Кисню бракує… – сиплим голосом ледве мовив він. Настя поміряла сатурацію. 80 одиниць! Почала метушитись. Але швидко знайшла проблему: колба, яка під’єднана до кисневих труб, була криво закручена. «Дурна медсестра» – гучно скаржиться вона. Настя сиділа поруч нього, поки сатурація приходила в норму.


– Дякую тобі. Я бачу твої добрі чесні очі, – заговорив журналіст до Насті.

– Ти в безпеці, я потурбуюсь за тебе, – заспокоює вона.

– Мене хочуть ліквідувати. Не змогли на вулиці, спробують в лікарні. За мною ввечері прийдуть побратими. Не дай мені загинути до того часу…

– Все буде гаразд, – Настя вважає, що журналіст меле нісенітниці після наркозу.

– Агов! Ти тут що, всю ніч сидіти будеш? – в палату зайшов головний лікар відділення. – Ану бігом за паперову роботу!


Настя пішла в ординаторську заповнювати документи. Стан журналіста погіршувався. Його перевели в реанімацію та під’єднали до апарату штучної вентиляції легень. За вікном була ніч. Рядки паперових документів вже пливли перед очима, а слова журналіста не покидали її думок. Вона відчувала провину за його стан.


Настя взула крокси і рушила в реанімацію. Підійшла до журналіста і всередині неї все стиснулось: апарат не фіксував пульсу. Настя не могла зрозуміти, куди зник черговий по реанімації та чому пацієнт без догляду. Вона усвідомлювала, що журналіста вже не врятувати. Після кількох невдалих спроб «завести» сердце дефібрилятором, Настя безсило нахилилась над тілом.


Холодна посиніла рука схопила Настю за лікоть. Лікарка жахнулась та відскочила назад. Пронизливий погляд журналіста свердлив Настю. Її серце ритмічно билось, але дихати вона забувала – її охопив жах. Мрець повільно встав з ліжка та зірвав з себе дроти.


– Я не помру, поки всіх виродків не виріжу.

– Про що ти…?

– Я казав речі, які вони не бажали чути. Маю покарати негідників, що скоїли замах на моє життя.

– Ми щось придумаємо… – Настя заціпеніла.

– Тут і думати не треба. Хутко кажи інформацію про: хірурга, анестезіолога, медсестри, чергового реанімації та головного лікаря відділення! – мрець рухається до Насті.

– Нащо тобі ці люди…?

– Не люди, а падаль, – мрець притиснув лікарку рукою до стіни та продовжив монолог. – Вони давно прогнили зсередини. Моя смерть була проплачена. Саме такі корупціонери на всіх рівнях країни не дають державі квітнути. Саме ці мародери, живодери та Іуди тягнуть нас в болото. Кажи імена та адреси! Чи ти з ними заодно?


У Насті запаморочилась голова, а події стали як в тумані. Ноги підкосились та вона втратила рівновагу. Від падіння уві сні, Настя прокинулась в холодному поту за робочим столом. Декілька хвилин збирала думки до купи та намагалась заспокоїтись. Потім стрімголов побігла в реанімацію. Ніякого журналіста там вже не було.


Вона полізла рукою в кишеню по желейну змійку та відкусила їй голову. А другою рукою в іншому кармані намацала клаптик паперу, дістала його, зачитала: «Не картай себе. Ти гучно розмовляєш уві сні. Поки спала, ми випитали з тебе всю інформацію та забрали побратима».


Від цієї записки у Насті похололо в грудях. Але швидко попустило. «Що ж, тоді поповнимо цвинтар поганцями» – подумала Настя та відкусила голову ще одній желейній зміючці.

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Історія статусів

16/05/23 02:45: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/23 04:48: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/23 23:00: Вибув з конкурсу • Перший етап

Коментарі 14

-2
Спершу була зав'язка на щось принаймні містичне, а потім все скотилось до якогось клубка незрозуміло-чого. Та й практична реалізація бажає кращого.
0
Що ж, на колір і смак – всі фломастери різні!
Бажаю Вам успіхів на конкурсі та лише містичних та практично гарно реалізованих творів :)
1
А мені сподобалося навіть, хоч і не зовсім горор, але дуже цікаво
Хотілося б звісно, побільше дізнати цих двох персонажів, але ліміт не дозволив. Можете сміливо думати над продовженням, впевнений, люди будуть в захваті;)
1
Дуже вдячний Вам за теплі слова!
Вони потрапили мені в саме мурчало)))
Хотілося розбавити моторошні класичні чудові роботи авторів цього конкурсу легким приємним цікавим чтивом)
Радий, що отримали задоволення!
1
Героїв гарно прописано, ситуація дуже страшна. Стиль сухий, мені не вистачило описів. Забагато розказується, а не показується. Діалоги нереалістичні. Ну, і не люблю, коли цікава подія, як з оживленням мерця, виявляється просто сном.
0
Початкова ідея була інша: я думав над описом кривавих жахів. Неначе цей мрець почав вбивати один за одним всіх причетних.

Для цього оповідання прототип героїні був взятий з реальної людини) І мені шкода було знущатися над нею в своєму творі. Вирішив залишити це «за кадром». Ну і до того ж, обмеження за обсягом змусив робити вибір: детальний опис героїв чи розчленьонка))

На «Числі звіра 2024» обов’язково напишу твір з максимально кровавими і бридкими тортурами. Ідеї в мене є, хотів було написати в цьому конкурсі третім твором. Але банально не вистачило часу)

Дуже дякую за теплий відгук! Адже я дійсно старався над сюжетом і проработкою персонажів і радий, що Ви це помітили)
0
Погоджуся із попереднім коментатором щодо діалогів. Трохи моралізаторства на болючі теми корупції та помста. В цілому непогано, але трохи забракло саме горору
1
Вам можна позаздрити, якщо Ви не були свідком таких діалогів і ситуацій. Коли життя людини висить на волосині. І кожна дія лікарів може стати фатальною. Де кожна хвилина може врятувати життя. Там не до розлогих діалогів: "Анастасіє, будь ласка, вколіть наркоз". Там всі люди на нервах. І роблять все швидко. Розуміють один одного з напівслова. Бо кожен лікар, навіть якщо він не проштрафився, має "власний цвинтар". Так, є моралізаторство. Не вважаю це недоліком. Але погоджуюся, що твір вийшов не страшним. Швидше пригодницьким)

Дякую за відгук.
1
Якраз через такий шалений темп у таких ситуаціях видалося дивним, що журналіст, який я так розумію при смерті, встигає давати героїні поради. Якраз до діалогів медперсоналу притензій немає. Теж не вважаю моралізаторство ґанджем, має ж бути в історії сенс, це він і є. Однак в рамках конкурсу таке моралізаторство можна було б загорнути у більше жаху
1
Журналіст був важко поранений та мав стрес від подій)
Від нього можна було не очікувати адекватних реплік)

Дякую за відгук! Так, більше жаху не завадило б)
0
Діалоги досить штучні. Немає відчуття, що так говорять в реальному житті, через що історія для мене не спрацювала на 100%. Страшно не було, а от відкучування голів желейним змійкам було описано класно: і доречно до історії, і «заразно», бо тепер мені теж їх хочеться відгризати)
1
Не налякаю історіями, так хоч апетит розіграю! :)
Дякую за відгук)
1
Однозначно відчувається стиль, він досить вільний. Хорору не так багато, але він є, і після появи тримається до самого кінця твору. Мені сподобалось)
1
Дякую за коментар!
Так, дійсно, було задумано, щоб читач влився у напружену атмосферу лікарні, став неначе присутнім поруч з головною героїнею. Намагався зробити ухил в автентичність та можливу реальність подій, а не в містичність та трешак))
Коли думаєш, що такі події реально можуть відбутися в наш час, можна трохи потривожитись))