Шалене

Моє ідеалізоване уявлення про косовицю в широкому полі з чистим небом над головою, швидко зруйнували пекучі мозолі на руках і біль у спині. Але здаватися не у моїй природі, тому я тримав в уяві місце, яке хочу створити й продовжував. Трава тихо лягала під ноги, а вітер стирав піт із чола. Я не зауважив, коли зник той вітер, коли сонце замерехтіло кольоровими дисками, а я сам упав, як підкошений.

Отямився вже у прохолодному лісі, лежачи на вогкій підстилці із листя. Сонце кидало косі промені між дерев. Захід? 

Ні телефону, ні коси — жодних речей. Я очікував побачити у просвіті поле на якому косив, але мене оточували самі дерева. Такого бути не може, тому я зірвався й побіг у тому напрямку, який вважав правильним. Я мав бути недалеко від машини й мав чути шум траси. Але я не чув.

Жар вдарив у голову, а листя насмішкувато зашурхотіло. Якийсь птах заспівав, проводжаючи сонце. Я зосередився на цьому. Тьохкання обірвалось так само швидко як почулись пісня:

"Як я сено грабала зелене,  

Прийшло до ня шалене ..."

Я не зміг розібрати всі слова, але людський голос надав такої наснаги, що я летів до нього, минаючи будь-які перешкоди. Зупинився лиш для того, щоб прислухатись. Пісня затихла, зате я відчув як печуть ступні — десяток дрібних порізів червоніли на шкірі, а я навіть не зауважив, що босий. Я коротко реготнув і крикнув:

— Агов!

Лише сполохав звірину в кущах. Треба думати логічно, навіть, якщо це чийсь злий жарт, мене не могли відтягти далеко. Але я щойно біг, як шаленець, не запам'ятовуючи дорогу. Дуже вчасно згадав, що так і не подивився жодного відео з порадами Беара Грілза. Але я не вірив, що мені знадобляться пошуки води чи прихистку. Як виявилось, я мав рацію… 

Мене знову подразнив голос:

"Мало зуби, мало очі, мало хвіст. 

Повідало, же ня з'їсть,         

Повідало ми на ушко, же ня з'їсть."

Цього разу я стояв і слухав, щоб точно визначити напрям, дарма, бо розчув слова. Вона торкнулась плеча — красива, як намальована. А я сполохався, перечепився й одразу кинувся тікати куди очі бачать. Мене наздоганяв лише її дзвінкий сміх.

Коли звідусіль оточила темрява і переплетене гілля, я врешті зупинився. Міцне дерево за спиною надавало відчуття безпеки. Я слухав. Кожен мій мускул натягнувся як линва, ноги стугоніли, здавалося, я чую як коріння проростає під землею. Я притиснувся до дерева ще сильніше і заплющив очі, як дитина. Якщо я не бачу, то й мене не бачать. Але мене бачили…

Її обійми були приємними та не давали мені й ворухнутися. Я не розплющував очі, в надії, що все мине. Натомість лише краще відчував дотики. Вона, наче народилась з дерева до якого я притискався. Тепла і м'яка, шепотіла мені на вухо. Торкалася так, як ніхто до цього. Втома від бігу змінилась палким жаром. Ні, шалом. Я її бажав. Бажав кожною часточкою тіла. Мені було байдуже, що навкруги так темно, що я не розрізняю обрисів власної руки. Зате я відчував тепло її подиху на своїй шиї, вологі поцілунки й піддатливе гнучке тіло. Вона не виривалася, вона просила мене продовжувати. Я хапав її довге волосся у жменю, поки вона звивалась під натиском мого тіла. Я хотів вирвати крик з їх горла за те як вона мене заманила. Натомість крик вирвався з мене, коли мої соки пробилися в її черево.

В голові проясніло. Темрява відступила, але не було, ні дівчини, ні міцного дерева об яке я її притискав. Натомість я обіймав сухий в'яз із потрісканою корою. Глибока щілина в його надрах і була об'єктом моїх залицянь. Лиш один погляд на власну обідрану плоть і я в очах знову потемніло.

***

  Я втомився лічити дні, все одно губив свої помітки. Вони пили мене, витягували останні соки, але не давали померти. Стежили. Кожного разу, як я був на грані від голодної смерті, то приходив до тями шматуючи ще не остиглу тушку тварини. Мене вивертало сирим м’ясом, але я жив. Коли тіло трясло в пропасниці чи я майстрував собі петлю, лунала пісня і все починалося знову. Колись я мав плани на цей ліс, але ліс мав плани на мене.


Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Другий етап: Пасажири рейсу 180
Історія статусів

14/05/23 22:50: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/23 04:48: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/23 23:00: Грає в конкурсі • Другий етап
30/05/23 20:00: Вибув з конкурсу • Другий етап

Коментарі 45

1
Чаруюче) Містично, страшно, неочікувано. Написано майстерно, без зайвих слів, повторів. Навіть не зрозумів що це таке було, але воно зачарувало) В образі гарної дівчини прийшло і забрало душу головного героя. Дуже гарний післясмак у оповідання. Успіху вам!)
1
Дякую! Радію, що сподобалось ще й автору Ритуалу ❤️
1
Хороше містичне оповідання, кінцівка теж вдала.
Ну його самому косити:'))
1
Щиро дякую) Правда, беріть когось за компанію.
1
Якось наче і непогано написано, але трохи порізано, плутано. Незрозуміло, з ого починається (що за місце герой хоче створити) і чим закінчується. Якщо це про символізм впливу людини на природу і природи на людину, то поданий він трохи заплутано, хоча ідея сама по собі гарна
0
Дякую за відгук і за враження. Не думаю, що закладала аж такий глибокий сенс. Це було, швидше, а якби людина прийшла розбудовувати, якийсь закуток де живуть міфи, і ті міфи не дружні.
0
Написано гарно, хоча місцями можна прибрати пару "я". Однак особливого жаху не відчула, а зі всього твору справді сподобалась лиш та пісня. Через неї все чекала на якесь "вау", а його так і не було.
0
Дякую, що поділились враженням.
1
Дуже красиво! Ва-а-ау! 😍

Останнє речення - крутезне)))
1
Дякую, радію, що сподобалось. І дякую, що зауважили останнє речення ❤️
1
Написано дуже гарно, навіть поетично. Про змову Полудниці з Мавкою, про яку сказано нижче в коментах, здогадатися важко: мені думалося, що йшлося про одну, русалку. Але це, може, й на краще: так історія сприймається легше, прозоріше.
0
Дуже дякую за коментар. І так, я не мала за мету показати точну істоту з міфології (та й вона б йому не представлялася, якби хотіла мучити), але коли писала все ж про когось думала. Вийшло цікаво, як же читачі сприймають.
1
Загалом читалося жваво. Сподо, що опрацьовано фольклор і пісенні вкраплення. Оповідка не про моторошність, хоч вона і з шаленими елементами) Так, коли читаєш фінал, то бракує вирізаної вами мотивації героя.
1
Дякую за ваш коментар і зауваження.
1
О, трохи полунички)
Цікаво поєднується з нашою міфологією
Оповідання не є моторошним, хоча, думаю, у вас і не було мети його таким зробити
Описи гарні!
0
Мені весь час здається, що мої оповідання надто легкі для цього конкурсу) Дякую за коментар.
1
Люди голоси віддадуть , от побачите 😉
1
О, я ж ваш твір обрала в когорту "оцінених")))
1
О, дякую, ще й від вас, то цінно.
1
Матір Василева, звучить так, наче я неабиякий експерт)))))))
1
Гарний етно/фолк-горор, взагалі люблю таке, бо його нечасто зустрінеш. Дійсно, пісня лісних духів підібрана чудово. Еротика не напрягає.
Єдине, що можу зазначити - причина, чому саме духи вирішили так "пограти" головного героя, для мене залишилась загадкою. Але можливо, вони просто люблять зводити людей з глузду)
1
Дякую за відгук. Мене завжди дивувало чому цю пісню частенько вважають дитячою.) Теж вважаю, що варто було б пояснити таку прихильність до чоловіка. А з іншого боку вагаюсь, може, їм просто люди смакують)
1
Всі пишуть про текст, а я - про уривки з пісень. Я їх відчула, чітко пригадала мелодію, проспівала в голові. Дякую!
0
Вам дякую за відгук!
1
У реальності, якби герой отак погарував, йому було б не до фізичних стосунків. Але розумію ідею твору.
1
Цікавий етнічно-містичний твір. Чесно кажучи, думала, що то все мавки) Не зрозуміла, навіщо було йти в поле, що вручну косити. Судячи з того, що в героя був телефон, це наша реальність.Тому чому він продовжував це робити, коли вже зрозумів, що косовиця - не про романтику, не можу осягнути.
1
Дякую за коментар. То не надто суттєво, яка то істота і читач сам може роздумувати як і герой. А от його мотивацію таки не варто було вирізати, але не влазило, а атмосферу рубати не хотіла. Герой почав наводити порядки на своїй новій ділянці, наступним міг бути ліс, от істоти й взяли все у власні лапи. Але завдяки коментарям розумію чого твору бракує.
1
Щось згадується і про Миколу Джерю (як він "мусив гнути спину", утомлюючись від жнив - уночі).
0
Герой точно вгатилився не у своє. Від косовиці (коли потім не можна розігнутися, як і після праці на городі) до побачення. Хотів романтики - а її нема.
1
Ще гарна стилізація під пісеньку.
1
Здавалося, Полудниця. Чи інша істота - Русалка польова, житня... Задум непоганий, тільки еротика не сподобалася. А от показ дії добрий. Ніби герой потрапив у минуле, коли не було таких технологій - от і косити треба вручну. Це справді страшенно зморює. Не ідилія, не романтика.
0
Я тільки планую вашу Полудницю прочитати, а ви вже тут. Дякую за коментарі. Кожний по різному сприймає, не все ж їм лоскотати парубка. Хотілось показати такий шал, якби розвивати далі, то там би ще були варіанти і навіть спроби героя вибратись з лісу. А косять ще багацько людей на звичний манер, бо не завжди є техніка, а іноді шум зайвий. Але я справді думала чи не дати йому газонокосарку))
1
Полудниці якраз не лоскочуть (це прерогатива русалок), і вони більше спеціалізуються на жницях. Утім, про це Ви прочитаєте в моєму коментарі, а от у самій "Полудниці" заголовна героїня вийшла нетипова. А класно, якби герой вибрався з лісу. Утім, це була б інша історія. Газонокосарка, на мій погляд, забере шарм:)
1
Сподіваюся, моя "Полудниця" Вас теж зацікавить.
1
Дякую за коментар до моєї "Полудниці"!
1
Вгадала Полуницю, в коментах дочитала за Мавку
0
Вийшов твір вгадайка на міфічну істоту, а ті коментарі все зіпсували)
1
:) Але в кожному селі чи краю могли бути власні духи (і вони були!) Або традиційний, усім відомий, персонаж називався інакше. Тому тут не так багато спойлерів.
1
Ого, це що, нарешті твір про нявку в жанрі горору? Я в захваті! Нявки-пустунки не дають ходу, чудова ідея. Дуже гарно написано, живо, легко малюється в уяві картинка. Дякую за твір, дуже сподобалося
1
Щиро дякую за коментар. Я відчувала, що читачам захочеться вичислити хто ж то був. Задумувалось спільне полювання на чоловіка, Полудниця — зловила, Мавка — залюбила.
1
О, дійсно, Полудниця, мені щось таке крутилося в голові, але не зловила. Чудова задумка. Гарна робота з міфологією, без попси. Ставлю велику вподобайку за це!
1
Не до кінця ясно, що ж то за звабниця забрала до себе головного героя. Забракло трохи контексту, втім це досить непогано, є потенціал
0
Дякую за відгук. Виникало бажання пояснити детальніше, але знаків вже забракло) Врешті вирішила, що це не мусить бути якась одна істота, в нашій міфології достатньо тих, які б могли таке зробити. Але якби я виділяла, то це була б Полудниця на спілку з Мавкою.
1
Так, Мавка, мабуть, першою спадає на думку. Розумію, важко вмістити все у такий малий обсяг)