Обеліск Чоґорі

Обеліск з’явився над горою вночі. Я прочитав про нього в новинах і, звичайно ж, не повірив. Не повірив навіть коли побачив зображення.    

Він впирався в пік гори Чоґорі. Вугільно чорний, чотиригранний, мов у “Космічній Одіссеї” Кубрика. От тільки тягнувся вверх наскільки вистачало ока, було схоже ніби хтось встромив лезо меча у гору. Одні казали – це знамення кінця, інші – передвісник другого пришестя. Всі сходилися на тому, що ніхуя не розуміють що це таке.

Потім у ЗМІ з’явилась інформація про нього: кожна сторона по шість кілометрів, з невідомого мінералу, що поглинав світло. Він поступово звужувався до низу. Коли з’явились перші кадри звідти, було видно що він впирається у скелю вістрям, не ширшим за ніготь на мізинці.

Паніка звичайно ж почалася одразу. Масова істерія, суїциди в сектах та й просто так. Титанічні об’єкти що з’являються нізвідки непогано дестабілізувати ситуацію на планеті. А я був впевнений – це корабель як у “Прибутті” Вільнева.

Напружився я коли у ЗМІ просочилась інформація про “висоту” обеліска. Чотириста п'ятдесят тисяч кілометрів. Більше відстані від землі до Місяця. Проте такий масивний об’єкт не мав своєї гравітації, і ніяк не впливав на траєкторію руху ні Землі, ні Місяця. Він тихо обертався разом із нашою планетою намертво прикутий до піку гори Чоґорі.

Поступово істерія вщухла. Всі хто хотів вкоротити собі віку через існування на планеті космічного обеліску – зробили це в перші кілька місяців.

Тож все якось йшло само по собі. Людство існувало, обеліск стояв, а я, який саме мусив обирати коледж – подався у MTI, хотів вивчати цю штуку.

Через десяток років про нього говорили не частіше ніж про гору з якої він стирчав.

А потім з’явився перший мученик.

Хлопчик років десяти. Вчені, що були на вахті знайшли його на обеліску, в метрі від основи. Він притискався спиною до поверхні, широко розкинувши руки і ноги. Він кричав. Точніше волав, мов тварина яку білують живцем. Це тривало весь день, і весь наступний день і всі дні після цього.

Звичайно ж його намагалися зняти, проте це було неможливо навіть зрізаючи м’ясо з його спини. Якась сила, притискала його до обеліска. Ми намагались просунути під нього металеві троси. Але коли ми запустили лебідку – вони прорізали його тіло до половини, проте він так і залишився прикутий.

Вбити ми його теж намагались. Медикаментозно, зброєю, потім повністю знищивши тіло. Ліки не діяли, рани затягували, а після повного знищення тіло за кілька годин з’являлось з сірого силуету на поверхні обеліска.

Хлопчик продовжував волати як тільки його легені відновлювались. Вахти у таборі біля обеліска довелося відмінити, вчені не витримували його вереску.

Звичайно ж від громадськості це приховували. Правда коли в мережі почали з’являтись сотні відео, як люди, у різних куточках світу злітають вгору розкинувши руки і летять у напрямку Каракорума то це стало зовсім неможливо. Спочатку сотні, а потім і тисячі подібних відео.

Мученики летіли в бік обеліска тисячами, з усього світу. Вони не помирали в польоті. Живими були навіть ті, що знаходились на висоті п’яти тисяч кілометрів. Оптика на супутниках була достатньо точна, щоб можна було побачити агонію на їхніх обличчях. На щастя, у космосі принаймні не було чутно їх криків.

Окремі ділянки обеліска були обліплені щільно, але по ідеальній сітці, деякі були порожні. Схоже для кожної людини тут було відведене своє місце. Мученики продовжували злітатись до обеліска безперервно. Ти міг просто жити своє життя, а потім бац, уже рухаєшся на зустріч вічній агонії.

За два роки близько двох мільярдів людей вже були на обеліску. Звичайно люди спробували вдарити по ньому ядерною бомбою, звичайно це не допомогло. Ті самі мученики виринули з поверхні вже за кілька годин.

Багато хто вкоротив собі віку в ті роки. Їх чекало розчарування – їх тіла почали зникати і виринати з поверхні обеліску. Вони доєднувались до агонізуючого хору мучеників.

Через чотири роки на обеліску залишилось не так багато вільних ділянок, а на планеті залишилось не так багато людей. Всі чекали своєї черги.

Я бачив на моніторі обличчя того самого хлопчика - першого мученика. Нічого не змінилось за ці роки, той самий вираз чистої агонії.

Цікаво, чи випаде мені місце з гарним краєвидом ближче до орбіти місяця?

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Перший етап: В'язні Платформи
Другий етап: Пасажири рейсу 180
Історія статусів

12/05/23 18:43: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/05/23 04:48: Грає в конкурсі • Перший етап
23/05/23 23:00: Грає в конкурсі • Другий етап
30/05/23 20:00: Фіналіст • Фінал

Коментарі 36

0
Цікавезно читати про перебіг подій. Епічний тотальний Бед ендінг. Це має бути в топі фіналу. Крутіше за Вахту.

Гіперіона ще не читав, але от вайби Дедспейсу з його обелісками спіймав добрі - це гуд, привіти вам з Ішимури:) (аж дивно, що я один про нього згадав).

Успіхів!
0
Дякую
Оце теж про Дедспейс згадав
Чи то рімейк проходити чи ванілу? Я колись намагався грати та занадто страшно для мене)
1
О, слова обізнаного геймера, зануреного в екзистенційні вагання: тру олдскул чи некстген із бонусами:) Там наче є нові сюжетні штуки в рімейку (який скоріше виправданий, ніж злитий, за відгуками), чом би їх і не зацінити.

Воно страшнюче, так, але не страшніше, ніж виносити сміття в ліфті на околицях :)
1
Мене зараз вистачає хіба на побігати пів години в Ratchet and Clank
Напевно не вивезу емоційну напругу Дедспейса
0
О, теж шикарно і актуально. Бо зараз, здається, тільки апокаліптичний жахастик і не буде прісним. Теж адепт, що завжди є куди гірше... Дяка!
0
забув, що тут не приходить сповіщення, якщо коментуєш не у відповідь) лишив вам 2 відгуки)
1
Це вже друге оповідання, що читаю з ваших. І от враження тут дещо інші. Адже у "Вахті у пункті зв'язку" ви обрали хорошу тему й цікаво розкрили її, хоча й десь не дотиснули з наповненням самого оповідання, маю на у вазі яскраві образи, що б викликали огиду, тривогу та страх, що й хочеться бачити в горорі. Там все оповідання рівне й трохи відсторонене. То тут вже є цікаві образи страждання мучеників, які в собі несуть загадковість і трохи тривоги. Хоча міркуючи зазначу, що й тут ви не дотиснули, адже від умовних науковців, що чують це ось поряд, все б відчувалося набагато гостріше й тривожніше. І основний мінус оповідання порівнюючи з Вахтою, що воно, на перший погляд, не порушило ніяку цікаву чи важливу тему. Можливо я щось не побачив, але пишу перші відчуття. Нижче бачу згадували Кінга й в нього на фоні ось такого "пиздеця непонятного" завжди акцент на людях, що через нього по різному проходять, і порушуються якісь дуже прості побутові теми, що робить його романи такими близькими для читача. У вас, напевно, в силу малого об'єму та специфічній відстороненій подачі цього й забракло мені.
Підсумовуючи, цікава ідея, оригінальна, але "порожня" на перший погляд, плюс замало занурення, щоб відчути саме "горорність" ситуації
1
Дякую за відгук.

Згоден по всім пунктам. Кінг уміє на фоні незрозумілого пиздєця цікаво податии людські історії. А я, на жаль ні.
Читаючи твій коментар зрозумів, що в мене обидва героя в двох оповіданнях однаково беземоційно переживають апокаліптичні події, і це точно не в плюс мені.
1
Ну, про багато аналогій з існуючими творами вам вказали в коментарях, ідея дійсно цікава. Але реалізація не дуже. Якісна фантастика зазвичай робить певне припущення (наприклад, що буде, якщо навколо певного міста утвориться великий прозорий купол (твір "Під куполом" Кінга), і дивиться як будуть розвиватись події. Але припустити існування величезної піраміди довжиною більшою ніж відстань від Землі до Місяця, без гравітації, але з масою, досить важко. Тоді будь-який неочікуваний поворот нагадує "затикання" сюжетних дірок. Типу, чому обеліск не зіштовхується з Місяцем, чому Сонячна система досі функціонує? Бо так написано. На цьому фоні твору бракує реалістичності, сюжет здається штучним.
Теж є певні одруківки, неузгодження відмінків, і навіть в одному місці затяїлось лайливе слово. Це вибір автора, звісно, але ж. Але хотів би повторити, що ідея дійсно цікава, і заслуговує уваги. Ну і, звісно, все написане мною, суб"єктивна думка. Успіху!
1
От прям маю слабкість до творів, в яких вигадується новий тип незворотньої загибелі людства з пролонгованою агонією та тотальною безвихіддю.
Дуж вже життя нагадує. Але цікавіш.
Окрім того, чудово прописаний відсторонений герой, стоїк-дослідник, який легко знаходить собі іронічний сенс), приємно виписані фізично-технічні деталі.

Єдине, що (це виключно суб'єктивна і більше для можливого подальшого обговорення вудочка) - мене не зацікавило походження обеліску, його повний функціонал, чого він раптом йобнув по людству, майбуття "мучеників" тощо. І я це пов'язую з деякою відстороненістю спостерігача/автору - ні, страждання відчуваються, але ж вони подані через наукове дослідження, новини, історичний розвиток - що зумовлює загальну "прохолодність" тексту.

Якось я сприйняв це як доконаний декоративний есей, де основна мета - вибудувати інтелектуальну задачку з многорівневими "неможливо врятуватись"; а його подальше життя - це коментарі щодо того, за допомогою яких хитростів можна уникнути такої он агонії (шкода, що їх не сталося).

Ще спав на думку варіант, що це якась хитра метафора знайомої речі - наприклад, липкої стрічки або магніту для комах. Обеліск просто "всотує" людинок, підчищующи територію; час для нього/власників тече геть інакше; гравітації нема, оскільки він є складовою частиною більш грандіозної споруди.
Але тоді навіщо старання з постійною регенерацією плоті та "окремого місця" для кожного?

Якщо у вас є однозначна відповідь, якщо ваш авторський задум повністю пояснює кожен елемент твору - будь ласка, не спойлеріть! Мені дуже цікаво буде посидіти над вашим "Обеліском".

Дякую! Успіхів.
1
Дякую.
Це не коментар до твору, а ціла рецензія.
Дуже дякую.
2
Ото зачепився за слово "новини" на початку, і якось все оповідання мені нагадувало колонку новин. Тобто подача дещо більш технічні ніж художня. Через це і всі горорні елементи не сприймаються якось емоційно. А от сценка з намаганням віддерти хлопчика виглядала досить образно. Но, то всьо таке. Всі недоліки компенсуються оригінальною апокаліптичною ідеєю. Політ фантазії просто бомба. Це однозначно чудова робота
1
Чудова фантастика. Люблю коли трапляється от таке фіг знає що.
Ідеально підходить для серії "Любов, Смерть і Роботи".
0
Здається Кінг так більшість своїх книг написав
Коли якась фігня трапляється на рівному місці.
Дякую за відгук!
1
Дуже крута задумка, мені сподобалося. Суцільний постмодерн: багато посилань на фантастику, справді згадуються ''Прибуття'' й ''Одіссея'', а також Дерево Ктиря з ''Гіперіона'' - не читали? От з цим дуже круто. Загалом твір потребує редагування, але попри це читати було цікаво і справдф моторошно - не хотів би я чекати, коли опинюся разом з іншими. Оцим, мабуть, і лякає - вічні муки. Справжнє пекло. Радий, що мені попалася ваша оповідка, бажаю успіхів!
1
Дуже дякую!
Так, я вже коли половину написав - зрозумів що там жирний реверанс до дерева Шрайка буде.
Сподіваюсь не звинуватять у плагіаті.
1
Напевно єдине оповідання на конкурсі яке мене трохи налякало і залишило тривалий післясмак.
Оця безвихідь, тотальна приреченість по-справжньому жахають
Попри те, що текст має радше формат розповіді й тут відсутня зануреність в думки персонажа, він підкупає оригінальністю.
Найкраще з ваших трьох оповідань і достойний претендент на фінал
0
Дякую
Радий що вдалося хоч трохи налякати
Дуже дякую за відгук
1
Супер класно. Додати немає чого, атмосфера на рівні
1
Вау. Дійсно вау. Має певні вайби з "Голокосту F". Гарна оповідка, тримає в напрузі. Маєте мої бали, однозначно. Щиро зичу успіху на конкурсі!
1
Гарно і моторошно!
Чого так мало коментарів? Це ж чудова історія.
1
Дякую!
Це вже традиційно - оповідання яке зайняло більше всього часу для написання і яке мені найбільше подобається серед моїх творів на конкурсі має найменше коментів)
Дивно що взагалі у другий тур попало

Я ж для цього оповідання навіть вираховував яка має бути площа обеліска щоб всі люди на нього помістились )
1
За вираховування площі серйозний респект)
1
З площею зрозуміло. А як щодо власної гравітації? Гравітацію має кожен об'єкт із масою. Об'єкт викривляє простір, створюючи западину, по траєкторії якої рухаються інші менш масивні об'єкти. Виходить, обеліск не мав маси?
0
Не мав гравітації, там у тексті це вказано.
0
Так не буває, пане, гравітації не створюють тільки безмасові об"єкти, як от фотони. Якщо маса ненульова - гравітація обов"язково буде, отже ваш обеліск мав масу, і досить суттєву.
1
Сподівався, що наприкінці оповідач сам потрапить на обеліск, але цього не сталось. Може, воно й на краще :)
Сам твір сподобався, хоча іноді відсутність розділових знаків не йшла на користь прочитаному.
1
Дякую за відгук!
Чортові розділові знаки - скільки їх не ставлю - все мало.
1
Цікавий варіант апокаліпсису чи то пекла, чи тогоі іншого.