Хто я?

Оксана поспіхом глянула на себе в дзеркало. Струнка блондинка обтягнута в чорне. Скривилась на хустку яку змусила одягти мама. Їй здалося, що вона робить шкіру обличчя занадто блідою. Кинувши ключі в сумку та перевіривши чи на місці гаманець, випила Еутирокс та вийшла на вулицю.

— Усі одягнені у поганий настрій, а я в свою чудову тойоту, — посміхнулась власному жарту трирічної давності. Червона автівка слухняно везла власницю в кафе. На поминки.

Оксана сиділа серед близьких та дальніх родичів, в основному з підірваним здоров’ям завдяки гектаровим городам, червонопиких жінок та чоловіків. Розмови точились навколо політики, будови нової церкви та заповіту померлої, який мали оголосити в понеділок.

— Ікони в Тамари чудові. Я коли до неї приходила, завжди ними милувалась, хрестилась на них та плакала, — раз по разу повторювала тітка Аглая Петрівна, перехиливши келишок.

— Та що ікони! — переривав її дядько Микола, — Землі в Тамари повно! Скільки там, Люда? — звертався він до Оксаниної матері.

— Три гектари, — відповідала мама, — і ще двадцять п’ять соток під будинком.

Оксана колупалася виделкою в тарілці. Мама поклала їй заливне з яловичого язика та крабовий салат. Тепер кукурудза та шматки яйця плавали в бульйоні і все виглядало так, ніби в тарілку хтось наригав.

Оксана звернула увагу на свою праву руку. Блідо-рожеві довгі нігті, тонкі пальці, на кожному каблучка, на безіменному дві. Дівчина з ненавистю розглядала обручку. Іван пішов три дні тому, мовчки зібравши валізу та запхнувши в переноску мейкуна. Мама ще нічого не знала, вона збрехала, що Іван у відрядженні.

Оксана витягнула перед собою обидві руки та уважно подивилась на тильні сторони долонь. Права рука була біліша, а пальці, ніби, довші.

— Оксано! — гаркнув під вухом дядько Микола, — Піднімай чарку, випий за бабусю! Вона ж бо тобі будинок залишила? Нехай земля буде пухом!

— Я за кермом! — буркнула Оксана, але налила в склянку мінералки та залпом випила, перед тим переглянувшись із матір’ю. Бо знала що бабуся переписала на неї будинок під примусом.

— Щось у мене голова болить, — чмокнула матір у щоку не дочекавшись кінця поминок і поїхала в порожню квартиру. Вдома відкоркувала пляшку вина. Коли піднімала бокал він вислизнув з правої руки та впав на грубий білий килим. Бокал не розбився, але Оксана відразу прикинула вартість чистки і виматюкалась.

— Привіт, подружко, як ти? — квакнув телефон повідомленням від Валерії.

— Приїзди, — написала Оксана та витягла з шафки ще один бокал.

На ранок в голові гуло мов вітер в грубці. Пальці на правій долоні не згинались. Оксана довго сиділа, втупившись в руку й вирішила подзвонити в швидку. Дізнавшись, що гострого болю немає їй порадили звернутися до сімейного.

— Але сьогодні субота, — дорікнула вона в пустоту, бо з того боку слухавку вже поклали.

— Субота, субота, іди на Федота, — сказала Оксана, наливаючи в чашку вино з недопитих пляшок. Туди ж налила коньяку. Те і те виноград, не покусаються.

Рука бентежила. Не подобалась. Дівчина знайшла довгу, майже по лікоть, червону рукавичку з тонкої шкіри та одягла на правицю. Було ніяк. Вона увімкнула музику. Поплакала. Випила ще. Вирішила вимити волосся. Однією рукою робити це було важко. Вирішила заспокоїти себе ділдо, але коли відкрила шуфлядку знайшла капсули з мікродозою мухомора. Іван лікував ними депресію.

— У мене також депресія. Причому ти в цьому винен! — сказала вона вголос, звертаючись до чоловіка і з’їла відразу дві. «Не перевищувати дозу!» прочитала на упаковці і розреготалась.

Червона рукавичка почала вібрувати. Оксана з трудом стягла її разом з трьома рожевими нігтями. Рука була білою по лікоть. Пальці не мали суглобів і нагадували хробаків. Найбільше лякало те, що вони рухались. Кожен сам по собі і всі проти волі дівчини. Оксана поспіхом стягнула каблучки, пальці стали здригатися і звиватися. Оксана довго дивилась на руку, а потім скинула увесь одяг і стала перед дзеркалом. По тілу йшли білі плями, більшість з яких були зліва. Повністю білою була ліва грудь яка звисала майже вдвічі нижче за праву. Білим та покрученим було ліве коліно, яке не згиналось. Білим було вухо, мочка якого лежала майже на плечі. Повністю білим та сліпим було ліве око.

Оксана стояла перед дзеркалом. Вона повільно перетворювалась в щось драглисте і біле. Остання і єдина думка, яка проговорювалась в її свідомості раз по разу була: Хто я?».

Знаходиться в групах

Прийом оповідань: Допущені на конкурс
Перший етап: Мотель Бейтсів
Історія статусів

15/10/22 04:24: Прийнято на конкурс • Прийом оповідань
17/10/22 01:43: Грає в конкурсі • Перший етап
23/10/22 20:00: Вибув з конкурсу • Перший етап

Коментарі 10

0
Сподобалося про поминки. Але далі не зовсім зрозуміло, що далі й чому було з Оксаною. Це розплата за бабусю, бо та "переписала спадок під примусом"? Тобто її змусили?
0
Багато інформації яка між собою переплітається і не дає ясності. Читаєш, і не тямиш що відбувається. Єдине що запам'яталося: головна героїня - жінка і у неї хтось там помер ( якщо не помиляюсь - бабця), а ще спадок і якісь таблетки. Йой:-) Все приходить з досвідом. За назвою оповідання у голові фрагмент з тік-тока, а там такі слово: Хто я? Я руда мавпа! Дев'ять, чи десять років? .. Десять! У вас є потенціал і хороші здібності. Можливо, я не сприйняла вашої роботи. Вибачте. Але пишу свої відчуття " опісля". Успіхів вам.
0
Такі собі жарти у Оксани)
Не розкрита як на мене історія. Чому і в що перетворювалася гг. Через бабусю? То треба було якось про це докладніше. Не вистачає ясності. Забагато якоїсь битовухи, тойота, хлопець, до чого він тут взагалі, якщо на стіні висить рушниця, то вона повинна вистрілити. А від того що не згадалося би за хлопця в історії нічого би не змінилося і таких деталей було багато, а суті мало.
Удачі вам!)
1
я не зрозумів що я тільки що прочитав взагалі.
мені може хтось пояснити що в цьому творі мало б якесь відношення до горору та в чому взагалі задум авторки?
0
Вітання! Я, нажаль, з негативним коментарем. Майже весь текст сухий, беземоційний, просто перерахування фактів. Незрозуміло, чому все це відбулося - бо бабусю змусили переписати на Оксану будинок? Це єдине, що я змогла прив'язати як причину, але це все одно натягнуто. Чому саме перетворення на щось драглисте?.. Виходить, що події сталися просто тому що, без причини, або ж цю причину забули згадати у тексті. Дуже багато деталей, які згадані, але ні до того не ведуть - Еутирокс, червона тойота, мейнкун, хлопець, що пішов, бабусині ікони, Валерія... Відчуття, що історія мала бути більшою і об'ємнішою, але з неї майже все вирізали, залишивши окрім основної історії незрозумілі шматочки додаткових деталей. Персонаж не викликає ані симпатії, ані антипатії - вона просто існує, і її історію читати, нажаль, не надто цікаво.
Оффтопом: Еутирокс - ух, в'єтнамські флешбеки з перших тижнів повномасштабного...
2
Привіт!
Спробую трохи описати враження від читання.
На істину не претендую, звичайно:)

"Скривилась на хустку яку змусила одягти мама. Їй здалося, що вона робить шкіру обличчя занадто блідою." — Нічого особистого, але її думки про бліду шкіру при зборах на поминки, натякають, що головна героїня — стерва. Хоча далі по тексту цього не дуже помітно. Одним словом, деталь без якої можна обійтися.

"...випила Еутирокс..." — цікаво деталь. Загуглив, що воно таке. Можливо, згодиться для розуміння подальшого тексту.

"Усі одягнені у поганий настрій, а я в свою чудову тойоту" — Прикольно. Ніколи не чув подібного. Треба запам'ятати.

Розмова про спадок виглядає багатообіцяючою для розвитку сюжету.

"Тепер кукурудза та шматки яйця плавали в бульйоні і все виглядало так, ніби в тарілку хтось наригав." — Сподобалося речення. Гарно уявилося. Аж запах відчув.

Далі ви пропонуєте читачам проблему з рукою. В голові одразу починають зринати якісь здогадки: намішала чогось з ліками і тепер має алергію. Або автор навмисно згадав ліки на початку, щоб читачі так подумали, а насправді під кінець буде фінт і героїня перетвориться на щось через інші причини.

"Бо знала що бабуся переписала на неї будинок під примусом." — Ще один штрих до ймовірної розв'язки через спадок. Можливо, героїню хтось врік через переписаний на неї будинок.

"— Приїзди, — написала Оксана та витягла з шафки ще один бокал." — Не надто зрозуміло, навіщо в оповіданні згадувати Валерію. Якщо її викинути, абсолютно нічого не зміниться.

"Рука бентежила. Не подобалась. Дівчина знайшла довгу, майже по лікоть, червону рукавичку з тонкої шкіри та одягла на правицю. Було ніяк." — Тут не дуже зрозумів. Оксана не хотіла бачити власну руку, тому вдягнула рукавицю? Як на мене, то це щонайменше дивно. Рука ж болить, все таке. Не зручно вдягати шкіру.

Далі героїня закидується грибочками. І логічно припустити, що в неї галюни. Мені здалося, що вона перетворюється на мухомора. Вона цьому дивується... Кінець.
Тут можна думати, що Оксану таки хтось вкляв, але випивка + гриби стверджують, що їй ввижалося. Можливо автор задумував інакше, але у мене склалося саме таке враження. І тут постає питання, навіщо історія зі спадком? Ви ніби розвісили кілька рушниць, але жодна не вистрелила. Залишається забагато питань. Інколи це добре, але в даному випадку грає проти оповідання, бо якщо натяки на твіст тут є, то вони надто невиразні.

З позитиву відзначу просту чітку мову й діалоги. Хоч останніх і мало, але вони прикольні, передають настрій і ситуацію.

Отакі враження. Удачі!
0
Дякую за розлогий коментар. Я просто описала як вона почала перетворюватись. По справжньому. Як у Кафки. У щось біле і драглисте, можливо тому, що бабуся прокляла, або через інше. А пила і мухоморами дівсина закидувалась через страх. Тим паче, що дві капсули з мікродозінгом не дають глюків.
0
Так хто ж вона?
1
Людина, яку штирить від мухоморів. Бо Еутирокс - це ліки для щитоподібної залози, вони глюків не дають
0
Історія на це питання відповіді не дає. Можна фантазувати. Я іноді так фантазую, що сама себе лякаю. А іноді регочу. Ось, наприклад, коли уявлю, що головна героїня перетворилась у крабову паличку))