Поділитися

 («Я - легенда». Відгук на роман)

Роман розповідає про останнього чоловіка в Лос-Анджелесі, який живе в практично неприступному будинку, що нагадує форт. Всі інші люди заразилися невідомою хворобою і перетворилися на вампірів, які нападають на оселю головного героя кожної ночі. Останній «справжній» чоловік поступово знищує інфікованих та намагається знайти ліки від вірусу.

Ця зав'язка отримує незвичний для жанру розвиток, в результаті якого останній, хто вижив, починає усвідомлювати себе вигнанцем, відходом еволюції, майже реліктом: людина застаріла, а на зміну їй приходить нова форма життя, створена на основі вірусу, що призводить до вампіризму. Таким чином, Метісон робить самотність центрального персонажа абсолютною, всеосяжною.

Мабуть, саме в цьому відношенні твір являє собою особливий інтерес. На тлі безлюдного Лос-Анджелеса розгортається психологічна драма, в центрі якої - людина, яка втратила все, включаючи звичний світ. Герою потрібно продовжувати жити, адже він вважає свою місію необхідною до виконання. Коли виявляється, що життя головного героя стає загрозою для нового, абсолютно чужого суспільства, йому доведеться змиритися і з цим.

Метісон показує, як змінюється поняття норми під впливом більшості розумних істот в новому світі, і ця зміна шокує читача, заворожує його навіть через півстоліття після створення роману.
Тут варто зазначити, що чимале значення має не тільки сюжет, а й сама стилістика автора: він пише неквапливо, вдумливо, поступово занурюючи читача в реалії нового світу, дозволяючи йому самостійно, без зайвого поспіху звикнутися з ними.

«Я - легенда» - дуже виразна книга, в якій сюжет доповнено загальним емоційним настроєм, паронаїдальним відчуттям самотності яке йде червоною лінією в тексті твору.

Метісон вважав роман «Я - легенда» найкращим своїм твором. Тож якщо ви шанувальник жанру, рекомендую ознайомитися із цим твором.

Подобається проєкт? Ви можете підтримати нас, всі кошти підуть виключно на розвиток «Бабая»

Бажаєте опублікувати свої матеріали? Пишіть нам на пошту: